صفحه نخست / ورزشی / بازی تاریخی کرکت میان افغانستان و هند آغاز شد

بازی تاریخی کرکت میان افغانستان و هند آغاز شد

بازی تاریخی کرکت میان افغانستان و هند آغاز شد
کاپیتان تیم ملی کرکت کشور، پس‌از پیروزی اخیرش در برابر بنگلادش گفته‌است روحیۀ‌شان بالا است.

بازی تاریخی کرکت میان افغانستان و هند، روز پنج‌شنبه (۲۴جوزا) آغاز شد و در این دیدار پنج‌روزه یا «تست»، ملی‌پوشان کرکت کشور در شهر بنگلور هند در برابر تیم آن کشور، قرار گرفته‌اند.
درهمین‌حال، نخست نرندرا مودی، نخست‌وزیر هند این دیدار را یک رویداد تاریخی می‌داند که به‌گفتۀ او تیم ملی کرکت افغانستان، نخستین دیدار تست‌اش را دربرابر یک عضو دایمی شورای جهانی کرکت آغاز کرده‌است.
آقای مودی، می‌افزاید که این افتخار برای هند است که از تیم جوان کرکت افغانستان که دست‌آوردهای زیادی داشته‌است، میزبانی می‌کند.
درهمین‌حال، عبدالله عبدالله، رییس اجراییۀ کشور که در مراسم آغاز این بازی شرکت کرده بود، در توییترش نوشته‌است: «من برای گشایش تاریخی بازی تست در شهر بنگلور که ملی‌پوشان کشور در برابر تیم هند به‌میدان می‌روند، افتخار می‎کنم. افغانستان با برگزاری این بازی، تاریخ را رقم خواهد زد.»
او از بورد کرکت هند برای میزبانی افغانستان در این بازی، سپاس‌گزاری کرد.

استانکزی: تیم با روحیۀ بالا در برابر هند بازی خواهد کرد

این درحالی‌ست که اصغر استانکزی، کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان، پس‌‌از شکست‌ تیم کرکت بنگله‌دیش در برابر تیم کرکت افغانستان در بازی «سریس۲۰آوره» گفته‌است که بازیکنان با روحیۀ بالا در برابر تیم ملی هند در بازی تست، قرار خواهند گرفت.
آقای استانکزی هم‌چنان دربارۀ آماده‌گی خود در این بازی، گفت: «تناسب اندام نقش مهمی دارد. اگر آماده باشید، می‌توانید در تمامی بخش‌ها خوب بدرخشید. این مهم نیست که در کدام لیگ بازی می‌کنید یا در تیم ملی. من می‌خواهم که لذت ببرم.»
افغانستان که عضو همیشه‌گی تازه شورای جهانی کرکت است، در رقابت‌های چندماه اخیر پیروزی‌های خوبی دربرابر شماری‌از کشورها داشته‌است

مشاهده مطالب دیگر

-

یک مربی ایرانی هدایت تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان را بر عهده گرفت

محمد یوسف کارگر؛ معاون فنی فدراسیون فوتبال طی یک نشست خبری با اشاره به نتایج ضعیف تیم ملی فوتبال ساحلی در تورنمنت دوستانه تایلند، اظهار داشت: حرف ما همیشه باید از قوت و پیشرفت تیم های ملی ما باشد و سعی کنیم تا نتایج خوبی در مسابقات بیرون مرزی کسب نماییم. وی گفت: برای رسیدن…