صفحه نخست / ورزشی / بازی تاریخی کرکت میان افغانستان و هند آغاز شد

بازی تاریخی کرکت میان افغانستان و هند آغاز شد

بازی تاریخی کرکت میان افغانستان و هند آغاز شد
کاپیتان تیم ملی کرکت کشور، پس‌از پیروزی اخیرش در برابر بنگلادش گفته‌است روحیۀ‌شان بالا است.

بازی تاریخی کرکت میان افغانستان و هند، روز پنج‌شنبه (۲۴جوزا) آغاز شد و در این دیدار پنج‌روزه یا «تست»، ملی‌پوشان کرکت کشور در شهر بنگلور هند در برابر تیم آن کشور، قرار گرفته‌اند.
درهمین‌حال، نخست نرندرا مودی، نخست‌وزیر هند این دیدار را یک رویداد تاریخی می‌داند که به‌گفتۀ او تیم ملی کرکت افغانستان، نخستین دیدار تست‌اش را دربرابر یک عضو دایمی شورای جهانی کرکت آغاز کرده‌است.
آقای مودی، می‌افزاید که این افتخار برای هند است که از تیم جوان کرکت افغانستان که دست‌آوردهای زیادی داشته‌است، میزبانی می‌کند.
درهمین‌حال، عبدالله عبدالله، رییس اجراییۀ کشور که در مراسم آغاز این بازی شرکت کرده بود، در توییترش نوشته‌است: «من برای گشایش تاریخی بازی تست در شهر بنگلور که ملی‌پوشان کشور در برابر تیم هند به‌میدان می‌روند، افتخار می‎کنم. افغانستان با برگزاری این بازی، تاریخ را رقم خواهد زد.»
او از بورد کرکت هند برای میزبانی افغانستان در این بازی، سپاس‌گزاری کرد.

استانکزی: تیم با روحیۀ بالا در برابر هند بازی خواهد کرد

این درحالی‌ست که اصغر استانکزی، کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان، پس‌‌از شکست‌ تیم کرکت بنگله‌دیش در برابر تیم کرکت افغانستان در بازی «سریس۲۰آوره» گفته‌است که بازیکنان با روحیۀ بالا در برابر تیم ملی هند در بازی تست، قرار خواهند گرفت.
آقای استانکزی هم‌چنان دربارۀ آماده‌گی خود در این بازی، گفت: «تناسب اندام نقش مهمی دارد. اگر آماده باشید، می‌توانید در تمامی بخش‌ها خوب بدرخشید. این مهم نیست که در کدام لیگ بازی می‌کنید یا در تیم ملی. من می‌خواهم که لذت ببرم.»
افغانستان که عضو همیشه‌گی تازه شورای جهانی کرکت است، در رقابت‌های چندماه اخیر پیروزی‌های خوبی دربرابر شماری‌از کشورها داشته‌است

مشاهده مطالب دیگر

-

جاپان با پنالتی مشکوک عمان را شکست داد

تیم ملی عمان در دومین بازی که مقابل جاپان قرار گرفت،و به دنبال حداقل یک امتیاز بود تا  امیدوار به‌ صعود به عنوان تیم سوم از مرحله گروهی باشد.  اما در مسابقه‌ای که داوری کاملا به ضررشان بود، با یک گل از روی نقطه پنالتی شکست خوردند و صفر امتیازی ماندند.  در طرف دیگر شاگردان…