صفحه نخست / رویدادها / رویدادهای داخلی / کشته شدن حداقل ۴۰ طالب پاکستانی در ولایت غزنی
-

کشته شدن حداقل ۴۰ طالب پاکستانی در ولایت غزنی

در اثر عملیات نظامی قوت های افغان و خارجی در ولسوالی های ناوه، خوگیانی و گیلان ولایت غزنی، حداقل ۴۰ طالب پاکستانی کشته شده اند.

قل اردوی ۲۰۳ تندر د جنوب شرق افغانستان با نشر خبرنامه ای گفته  است در پی عملیات زمینی نیروهای ارتش و حملات هوایی قوای ائتلاف حداقل ۷۲ تن از خالفان مسلح کشته، ۲ تن زخمی و ۱۷ تن گرفتار گردیده اند.

در این خبرنامه آمده که”از اثر عملیات پرسونل پیاده نیروهای امنیتی افغان و ضربات قوای هوایی ائتلاف در ولسوالی های ناوه، خوگیانی و ګیلان غزنی به تعداد ۷۲ نفر دشمن کشته ۲ نفر زخمی ۱۷ نفر اسیر، به تعداد ۱۸ عراده وسایط مختلف النوع ۴۵ عرادې موتر سایکل دشمن تخریب گردیده که از جمله کشته شده گان ۴۰ نفر انها طالبان پاکستانی و یک نفر بنام جبار سرگروپ طالبان میباشد. “

طالبان تاکنون در این مورد تبصرۀ نکرده‌اند.

ولایت غزنی در جنوب شرق افغانستان یکی از ولایت‌های کلیدی کشور است که در سال های اخیر نا امنی ها به شماری ولسوالی های کلیدی این ولایت گسترش یافته است.

مشاهده مطالب دیگر

-

انفجار ماین مقناطیسی در شهر کابل رخ داد

مقامات در وزارت داخله افغانستان میگویند، در اثر انفجار ماین مقناطیسی در شهر کابل یک تن کشته شده است. نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله گفت که انفجار ناشی از یک ماین مقناطیسی بود که به یک واسطه شخصی چسپانده شده بود. این واقعه در ناحیه ۹ رخ داده‌است. آقای دانش گفت ”حوالی ۸:۲۰ امروز به…