صحت

بانک جهانی کار سه پروژه خود در افغانستان را از سر می‌گیرد

بانک جهانی اعلام کرده که با بحران شدید اقتصادی در افغانستان، فعالیت سه پروژه خود را در بخش‌های صحت، زراعت و نیازمندی‌های اولیه زندگی را از سر خواهد گرفت.

رویترز، روز سه‌شنبه (۳۰ حمل) گزارش داد که مقام‌های بانک جهانی با در نظر داشت بحران عمیق اقتصادی، افزایش قیمت انرژی و مواد خوراکی در افغانستان تصمیم گرفته تا سه پروژه‌ای را که ارزش مجموعی آن به ۴۵۰ میلیون دالر می‌رسد، در آن کشور از سر بگیرد.

اما بانک جهانی تمویل بخش معارف افغانستان را از سر نگرفته؛ در حالی که مصارف ۱۵۰ میلیون دالری آن از چهار پروژه عمده بانک جهانی است.

در گزارش رویترز آمده که بانک جهانی به تاریخ ۲۹ مارچ‌ در واکنش به تصمیم طالبان مبنی بر مسدود نگه‌داشتن مکاتب دختران، چهار پروژه‌ را در افغانستان تعلیق کرد، پروژه‌هایی که ارزش آن به ۶۰۰ میلیون دالر می‌رسید.

این پروژه‌ها قرار بود از طریق صندوق امانت بازسازی افغانستان (ARTF) تمویل و از سوی دفاتر ملل متحد در بخش‌های معارف، صحت زراعت و معیشت تطبیق شود.

صندوق وجهی بین المللی (IMF)، بانک جهانی و وزارت مالیه ایالات متحده ناوقت دوشنبه اعلام کردند که قرار است صندوق امانت بازسازی افغانستان و سایر تمویل کنندگان منابع مالی جمعهٔ آینده با هم در مورد وضعیت اقتصادی و مشکلات مصوونیت غذایی در افغانستان صحبت کنند.

این در حالی است که بانک جهانی هفته گذشته گفته‌بود که وضعیت اقتصادی در افغانستان بی‌نهایت وخیم شده و عایدات سرانه در چهار ماه اول سال روان میلادی در این کشور در مقایسه با چهار ماه نخست ۲۰۲۱ بیش از ۳۳ درصد کاهش یافته‌است.

نوشته بانک جهانی کار سه پروژه خود در افغانستان را از سر می‌گیرد اولین بار در خبرگزاری افق. پدیدار شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا