قدردانی معاون نخست ریاست جمهوری از ماموران امنیت ملی

امنیت ملی 550x295 - قدردانی معاون نخست ریاست جمهوری از ماموران امنیت ملی

افغان رادیو: معاون نخست ریاست جمهوری در گزارش شش و نیم صبح خود از امنیت ملی بخاطر جلوگیری از چهار ترور و خنثا سازی پلان طالبان برای کشتن یک بانو قدردانی کرد…

امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری می‌گوید که ماموران امنیت ملی پنج طرح ترور فعالان مدنی و سیاسی را خنثی کرده‌اند.

آقای صالح در گزارش شش و نیم صبح روز سه‌شنبه (۲۳ جدی) خود گفته: از امنیت ملی بخاطر جلوگیری از چهار ترور و خنثا سازی پلان طالبان برای کشتن یک بانو که فعال مدنی است سپاس می نمایم.

آقای صالح جزئیات بیشتر در زمینه نداده‌است.

پیش از این رییس امنیت ملی نیز گفته بود که ماموران این ریاست از ترور سه خبرنگار در خوست، ننگرهار وکابل جلوگیری کرده است. آقای سراج خاطر نشان کرده بود که عوامل طالبان قصد داشتند این خبرنگاران را ترور کنند؛ اما قبل از انجام عمل بازداشت شدند.

همچنین معاون نخست ریاست جمهوری گفته که در عین زمان امنیت ملی توانست آخرین فرد زیر پیگرد در قضیه اختطاف طفل پنج ساله به اسم بی بی حوا را دستگیر کند. محمد ناصر فرزند محمد آغا اکنون در پنجه قانون است. اختطاف گر کمتر از تروریست نیست.

صالح یادآور شده که از پولیس بخاطر دستگیری فیصل مشهور به گژدم یکی از اوباشان مشهور در منطقه ۳۱۵ که مردم را به تکلیف ساخته بود سپاس می‌نمایم. تا زمانیکه او به سزای اعمالش از طریق محکمه نرسیده باشد قضیه را تعقیب و پیگیری خواهیم نمود.

او در بخش دیگری گزارش خود گفته که دیروز در منطقه تنگی غارو یکی از افسران جوان اردو را طالبان شهید ساختند. به خانواده امان الله خان بریدمن پوهنتون دفاعی مارشال فهیم قسیم ابراز تسلیت می‌نمایم. خون شهیدان خویش را بی بازپرس و بازخواست نمیگذاریم چنانچه تا امروز نگذاشته ایم.

صالح به قتل دو نفر به نامهای زاهد و روح الله در ناحیه یازده نیز اشاره کرده که اینکار، کار دزدان نبوده؛ زیرا پول و تیلفون آنها دزدی نشده است.

به گفته او، سرنخ را خانواده‌های متضرر می‌دانند. پولیس قضیه را زیر بررسی دارد. شاهدان صحنه از مشاجره لفظی و تبادل دشنام بین دو طرف قبل از قتل حکایت دارند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا