دیدار و گفتگوی زهیر پیرامون توسعه همکاری‌های فرهنگی با سفیر کشور ایران

افغان رادیوافغانستان-محمد طاهر زهیر بر توسعۀ و تداوم همکاری‌های فرهنگی ایران با وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان با سفیر این کشور بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری افغان رادیوافغانستان، محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز (یکشنبه، ۲۱ جدی) در نشستی با بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل، بر توسعۀ همکاری‌های آن کشور در بخش فرهنگی صحبت کرد.

در این نشست درحالی که رئیسان حفظ و ترمیم آبدات تایخی و فرهنگ مردم وزارت اطلاعات و فرهنگ و همچنان مسئول بخش فرهنگی و کارشناس سفارت ایران نیز حضورداشتند، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ برهمکاری‌های آن کشور در بخش فرهنگی به ویژه میراث‌های فرهنگی ملموس و غیرملموس تأکید کرد.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، توجه جانب ایرانی را در احیا و مرمت شماری از میراث‌های فرهنگی ملموس افغانستان، برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک و توسعۀ همکاری‌ها در سایر عرصه‌های فرهنگی، با وزارت اطلاعات و فرهنگ، جلب کرد.

همچنان رییسان حفظ و ترمیم آبدات تاریخی و فرهنگ مردم نیز در زمینۀ برگزاری برنامه‌های آموزشی در قسمت ترمیم و مرمت میراث‌های فرهنگی، آبدات تاریخی و میراث‌های فرهنگی غیرملموس، خواهان همکاری جانب ایرانی با وزارت اطلاعات و فرهنگ شدند.

به همین ترتیب سفیر ایران در کابل، از همکاری آن کشور در زمینه‌های یاد شده اطمینان داد و خاطرنشان کرد که فرصت‌های آموزشی را در ایران و افغانستان در بخش میراث‌های فرهنگی ملموس و غیرملموس، فراهم خواهند کرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا