مبتلایان به کرونا در هند از ۷ میلیون گذشت

مقام‌های هندی اعلام کردند که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از ۷ میلیون تن گذشته‌است. هند بعد از امریکا دومین کشور با آمار بالای ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا است.

وزارت صحت هند امروز یکشنبه، ۱۰ اکتوبر از ثبت ۷۵ هزار مورد ابتلای جدید خبر داد. به این ترتیب، کل موارد ابتلا به کووید ۱۹ در هند به بالای هفت میلیون نفر رسیده و با رکورد ایالات متحده امریکا که ۷.۶۷ میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا ثبت کرده است، فاصله‌ چندانی ندارد.

با بالا رفتن آمار موارد ابتلا در هفته‌های اخیر، کارشناسان صحی در مورد بی‌توجهی به استفاده از ماسک و خستگی عمومی ناشی از رعایت پروتکل‌های صحی از جمله حفظ فاصله اجتماعی هشدار داده‌اند.

به گفته کارشناسان، شمار حقیقی مبتلایان در کشوری مانند هند با جمعیت بیش از یک میلیارد نفر، احتمالا بسیار بالاتر از آماری است که به شکل رسمی ثبت و اعلام می‌شود.

بنابر جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی وزارت صحت هند، آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به حدود ۱۱۰ هزار نفر رسیده است. این رقم در مقایسه با آمار مرگ‌ومیر مبتلایان در امریکا که به بیش از ۲۱۴ هزار نفر رسیده، همچنان کمتر است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا