نگرانی رئیس فیفا از تاخیر در برگزاری مقدماتی جام جهانی

نگرانی رئیس فیفا از تاخیر در برگزاری مقدماتی جام جهانیجیانی اینفانتینو رئیس فیفا از تاخیر در برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به دلیل بحران کرونا ابراز نگرانی کرد.


اوایل این ماه اعلام شد مسابقات کونکاکاف طبق برنامه در ماه‌های اکتبر و نوامبر (میزان و عقرب) برگزار نخواهد شد. قرار بود ۳۰ تیم ملی در مرحله نخست مسابقه دهند اما این رقابت‌ها تا ماه مارس ۲۰۲۱ (حوت و حمل) به تعویق افتاد.


کنفدراسیون فوتبال آسیا هم مقدماتی جام جهانی را به تعویق انداخت. مقدماتی آسیا برای جام جهانی ۲۰۲۲ فیفا در حال حاضر در مرحله مرحله گروهی مرحله دوم است و ۴۰ کشور هنوز درگیر آن هستند. تیم‌ها نیز ۳ یا ۴ مسابقه برای بازی دارند.


اینفانتینو در کنگره فیفا که به طور مجازی برگزار شد تاکید کرد این تاخیرها باعث نگرانی فیفا شده است. وی پیشنهاد کرد پنجره‌های بین‌المللی اضافی نیاز است ایجاد شود تا این اطمینان به وجود بیاید که مسابقات در زمان لازم کامل می‌شود.


رئیس فیفا تاکید کرد می‌توان مسابقات را در یک مکان خاص برگزار کرد تا نیاز به برگزاری رقابت‌های خانگی و خارج از خانه نباشد.


اینفانتینو در این باره گفت: من نگرانم. این یک مشکل واقعی است، به ویژه اگر ویروس کرونا ضعیف نشود و نتوانیم در شرایط عادی مسابقات را برگزار کنیم.


وی افزود: کشورهای اروپایی رقابت خود را از سر گرفتند. ما تابع مقامات بهداشتی هستیم و نمی‌توانیم خیلی چیزها را تحمیل کنیم. ما پیش‌بینی کرده‌ایم که در ژانویه ۲۰۲۲ پنجره بین‌المللی جدیدی برگزار شود و مسابقات مقدماتی در ژوئن به پایان  برسد.


رئیس فیفا خاطرنشان کرد: ممکن است ما در جام جهانی ۲۰۲۲ که نوامبر و دسامبر (عقرب و قوس) برگزار می‌شود، کمی خوش‌شانس باشیم و این موضوع کمی به ما زمان می‌برد. کاملا مشخص است که جام جهانی مسابقات بسیار مهمی است و در اولویت‌های ما قرار دارد. ما باید کار کنیم تا این اطمینان را داشته باشیم که مسابقات مقدماتی برگزار می‌شود.


 

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۱

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا