معاون قول اردوی ۲۰۹ شاهین در جریان درگیری با طالبان در فاریاب زخمی شد

مسؤولان امنیتی در شمال افغانستان، تأیید می‌کنند که جنرال عباس توکلی، معاون قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در جریان درگیری با هراس‌افگنان طالب در ولایت فاریاب، زخمی شده است.

حنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که شب گذشته (سه‌شنبه، ۴ سنبله)، آقای توکلی، هنگامی که عملیات پاک‌سازی ولسوالی قرغان ولایت فاریاب از وجود هراس‌افگنان طالب را رهبری می‌کرد، در جریان درگیری، زخم برداشت.

او می‌افزاید: «از چند روز به این طرف، در ولسوالی قرغان ولایت فاریاب جنگ جریان دارد. دیروز نیز چندین روستا از وجود طالبان پاک‌سازی شده بود. معاون قول اردو در آن جا در رأس کار بود، وقتی که با نیروهای امننیتی تحت امرش در آن جا در حال پیش‌روی بودند، در یک نقطه از ولسوالی قرغان، از ناحیه‌ی پا زخمی شد.»

به گفته‌ی آقای رضایی، در حال حاضر، وضعیت صحی معاون قول اردوی ۲۰۹ شاهین، خوب است و در شفاخانه به سر می‌برد.

او علاوه کرد که در این رویداد، دو نفر از سربازان زیر امر آقای توکلی نیز، زخم برداشته اند و در حال حاضر، وضعیت صحی آن‌ها، خوب است.

از سویی هم، وزارت دفاع، روز چهارشنبه (۵ سنبله)، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در نتیجه‌ی درگیری میان نیروهای دفاعی و امنیتی با هراس‌افگنان طالب، در روستای بادغیسی ولسوالی خواجه سبزپوش و روستاهای قَرَمه، کشیکتان، تُراقچی و کارگرخانه‌ی ولسوالی قرغان ولایت فاریاب، ۱۴ عضو طالبان کشته شده و ۱۸ نفر دیگر زخم برداشته اند.

ولایت فاریاب در شمال افغانستان، از ولایت‌های به شدت ناامن است و چندین ولسوالی این ولایت همین اکنون در کنترل طالبان است و یا در تهدید بسیار بالا قرار دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا