سرور دانش: گروه طالبان از حسن نیت دولت افغانستان سوءاستفاده می‌کند

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، تأکید کرده است که گروه طالبان، از حسن نیت و اقدامات صلح‌خواهانه‌ی دولت افغانستان، سوء استفاده و وقت‌کشی می‌کند.

آقای دانش، روز پنج‌شنبه (۹ اسد)، در پیامی به مناسبت عید قربان، گفته است که گروه طالبان، در جریان چند ماه گذشته، به تشدید جنگ و افزایش خشونت‌های بی‌سابقه دامن زده و بر تمامیت‌خواهی خود افزوده و حاضر به مذاکره نشده است.

به گفته‌ی او، اگر بی‌مسؤولیتی گروه طالبان، افزایش خشونت‌ها و بی‌حرمتی به ارزش های مردم افغانستان تداوم یابد، پروسه‌ی صلح آسیب خواهد دید و این فرصت تاریخی، از دست خواهد رفت.

آقای دانش، افزوده است که اکنون، توپ صلح در میدان طالبان و همکاران بین‌المللی به ویژه‌ امریکا قرار گرفته است.

او تأکید کرده است که برقراری صلح پایدار و دائمی و پایان بخشیدن به خشونت‌های چهل ساله، نیازمند از خودگذری، بلندنظری و فداکاری است.

معاون دوم ریاست‌جمهوری، گفته است که نظام جمهوری، ارزش‌های مندرج در قانون اساسی و دست‌آوردهای دو دهه‌ی اخیر، معامله‌ناپذیر اند.

این در حالی است که گروه طالبان سه‌شنبه‌شب (۷ اسد)، با اعلام آتش‌بس سه روزه در عید قربان، از افرادش خواست تا در این مدت، هیچ گونه تحرک نظامی نداشته باشند و وارد مناطق دولتی نشوند.

از سویی هم، رییس‌جمهور غنی، با استقبال از اعلام آتش‌بس سه روزه از سوی گروه طالبان، به تمام نیروهای امنیتی هدایت داده تا به آتش‌بس پابند بوده و تا زمانی که تحرکی از سوی طالبان صورت نگرفته، هیچ گونه عملیاتی را در برابر این گروه انجام ندهند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن