قدردانی ایالات متحده از اقدامات حکومت افغانستان در روند رهایی زندانیان طالبان

اشرف غنی طالبان - قدردانی ایالات متحده از اقدامات حکومت افغانستان در روند رهایی زندانیان طالبان

افغان رادیو: داکتر زلمی خلیل‌زاد در دیدار با رییس جمهور غنی گفت که من پیام ایالات متحدۀ امریکا را آورده ام که از اقدامات شجاعانه و دشوار حکومت افغانستان در روند رهایی زندانیان طالبان که برای صلح صورت گرفته است، سپاسگزاری کنم…


به نقل از ارگ، محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان با داکتر زلمی خلیل‌زاد نمایندۀ خاص وزارت امور خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا در خصوص صلح افغانستان، در حالیکه داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی و حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور نیز حضور داشتند، دیدار نمود.

در این دیدار، در خصوص اقدامات بعدی در پروسۀ صلح، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

داکتر زلمی خلیل‌زاد در مورد جزئیات سفرهای اخیرش به کشورهای پاکستان و قطر بخاطر پروسۀ صلح افغانستان، معلومات ارائه کرده، گفت: تلاش ایالات متحدۀ امریکا این است که با استفاده از فرصت بدست آمده، صلح پایدار در افغانستان برقرار گردد.

هر دو جانب بر ادامۀ کاهش خشونت و یا آتش بس اعلام ناشده بخاطر آغاز مذاکرات مستقیم تاکید ورزیدند و داکتر خلیل‌زاد گفت که کشورهای منطقه و جامعه جهانی و سازمان های بین المللی آماده اند تا از تلاش های افغانستان برای برقراری صلح حمایت کنند.

داکتر زلمی خلیل‌زاد گفت که من پیام ایالات متحدۀ امریکا را آورده ام که از اقدامات شجاعانه و دشوار حکومت افغانستان در روند رهایی زندانیان طالبان که برای صلح صورت گرفته است، سپاسگزاری کنم.

در مقابل رییس جمهور غنی گفت که حکومت و سیاسیون افغانستان اجماع سیاسی دارند و به یک صدا از جمهوریت دفاع کرده و متعهد به ختم جنگ و تامین صلح پایدار و باعزت در افغانستان هستند.

وی افزود: از اینکه جامعه جهانی، سازمان های بین المللی و کشورهای دوست از پروسۀ صلح افغانستان حمایت می کنند، سپاسگزار استیم.

رییس جمهور با تاکید گفت که صلح و امنیت در افغانستان باعث صلح و انکشاف اقتصادی منطقه نیز می گردد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن