صدها مهاجر افغان در ایران، ترکیه، یونان و پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، تأیید می‌کند که صدها مهاجر افغان در کشورهای ایران، ترکیه، یونان و پاکستان، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

عبدالباسط انصاری، سخن‌گوی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که بیشتر مهاجرینی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، در ایران زندگی می‌کنند.

او افزود: «صدها نفر در حال حاضر مبتلا به ویروس کرونا اند. بیشترین این‌ها در ایران استند. تلاش‌ها به صورت جدی برای رسیدگی به این موضوع ادامه دارد و مهاجرین افغان از خدمات صحی بهره‌مند می‌شوند. فعلا مشکلی وجود ندارد. تعدادی هم در اثر مبتلا شدن به ویروس کرونا فوت کرده اند.»

این در حالی است که پیشتر، شماری از مهاجرین افغان در ایران، از عدم دسترسی به خدمات صحی شکایت داشتند.

با این حال، آقای انصاری می‌گوید که از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران و پاکستان، تا کنون ۳۸۰ هزار مهاجر افغان به کشورشان برگشته اند.

او علاوه کرد که تا کنون، دو بار مرز افغانستان به روی مهاجران افغان در ایران و پاکستان باز شده که یک بار ۱۴ هزار نفر و بار دیگر حدود ۴۰ هزار نفر برگشته اند.

آقای انصاری گفت: «روند بازگشت مهاجران از ایران ادامه دارد. قبلا این روند به ۱۰ هزار نفر در روز می‌رسید، اما در حال حاضر به کمتر یا حدود دو هزار نفر رسیده است.»

مهاجرین افغان در ایران و پاکستان، در حالی به افغانستان برمی‌گردند که ویروس کرونا در افغانستان، وارد مرحله‌ی گردش اجتماعی شده و نزدیک به ۱۹ هزار نفر را مبتلا کرده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن