رویدادهای داخلی

فهرست ۲۱ نفره اعضای هیأت گفت‌وگوکننده صلح دولت اعلام شد

افغان رادیو، کابل: وزارت دولت در امور صلح سرانجام به صورت رسمی اعضای هیأت گفت‌وگو کننده دولت را برای مذاکره با گروه طالبان نشر کرد.

این هیأت ۲۱ عضو دارد و محمدمعصوم استانکزی، رییس پیشین امنیت ملی به عنوان رییس آن گماشته شده است.

فاطمه گیلانی، نادر نادری، عبدالمتین بیک، فوزیه کوفی، ضراراحمد مقبل، عبدالهادی ارغندیوال، محمدرسول طالب، حبیبه سرابی، غیرت بهیر، محمدحفیظ منصور، غلام‌فاروق مجروح، عنایت‌الله بلیغ، باتور دوستم، کلیم‌الله نقیبی، محمد ناطقی، ایوب انصاری، شهلا فرید، شریفه زرمتی، خالد نور و امین احمدی از اعضای این هیأت هستند.

وزارت دولت در امور صلح گفته است که این هیأت پس از «غور، مداقه و مشورت‌های لازم» با تمام جناح‌ها و اقشار تاثیرگذار جامعه تعیین شده است و وظیفه دارد تا از جمهوری اسلامی افغانستان در مذاکرات صلح با طالبان نماینده‌گی کند.

طبق اعلام وزارت دولت در امور صلح، محمداشرف غنی، رییس جمهور از هیأت گفت‌وگوکننده دولت خواسته است تا در تمام مراحل مذاکرات، مصالح علیای کشور، ارزش‌های مشترک مردم افغانستان و موقف اصولی افغانستان متحد و یک‌پارچه را در نظر گرفته و برای آوردن صلح و ثبات دایمی در کشور تلاش کند.

عبدالسلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح گفته است که برای پیش‌برد پروسه صلح و مدیریت تمامی میکانیزم‌های تصمیم‌گیری، سهولت‌‌های مورد نیاز را از دولت فراهم می‌کند و امور اجرایی مربوط را مسوولانه به پیش خواهد برد.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن