ورزشی

مسابقات فوتسال جام نوروزی در هرات آغاز شد

مسابقات فوتسال جام نوروزی با حضور ۲۰ تیم برتر به همکاری مرکز تبیان در ولسوالی گذره ولایت هرات برگزار شد.

خبرگزاری صدای افغان آوا– کابل: این مسابقات به پیشواز از نوروز برگزار شده است و طی آن ۲۰ تیم برتر در ۴ گروه با هم به رقابت می پردازند. همزمان با برگزاری این مسابقات ورزشگاه میهن نیز در ولسوالی انجیل افتتاح شد.

در این مراسم افتتاحیه، سید عبدالله نایاب مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با ابراز امیدواری از اینکه در آینده نزدیک این مرکز به محل رشد، بالندگی، تعالی و سعادت جوانان این منطقه مبدل شود گفت: با سعی و تلاش جوانان در آینده نزدیک شاهد درخشش و شکوفایی استعدادهای ورزشی زیادی در این منطقه خواهیم بود.

آقای نایاب با اشاره به روایت های اسلامی خطاب به جوانان حاضر در افتتاحیه گفت: دین مبین اسلام توجه ویژه ای به ورزش دارد و پیامبر مکرم اسلام بار ها پیروانش را به ورزش های مختلف از جمله اسب سواری، تیراندازی و شنا توصیه کرده است.

وی علاوه کرد: ورزش کردن برای سلامتی روح، بدن و روان جامعه یک امر واجب می باشد. ورزشکاری که اخلاق دینی و ورزشی را رعایت می کند نمی گذارد که جامعه به سمت اعتیاد، تشتت، نفاق و پراکندگی کشانیده شود.

مسوول مرکز تبیان در هرات خاطر نشان ساخت که ورزشکاران واقعی پیام آوران صلح، دوستی، وحدت و همدلی در کشور هستند.

به باور وی، هر فرد ورزشکار باید با خودش تعهد کند که از سایر تعصبات و وابستگی های مغرضانه قومی، مذهبی،سمتی و زبانی دوری جسته و با روح و جسمی سالم برای وحدت کشور قدم بردارد.

این فعال فرهنگی، از سرمایه داران خواست تا در عرصه ورزش برای جوانان سرمایه گزاری کنند، تا از این طریق سرمایه های معنوی کشور مورد حمایت سرمایه های مادی قرار گرفته و از کشانیده شدن جوانان به سمت خشونت، جنگ، انتحار، مهاجرت و اعتیاد جلوگیری شود.

گفتنی است که دراین رقابت ها از خوش اخلاق ترین تیم، آقای گل، بهترین دروازه بان، بهترین مربی و بهترین با اهدای جوایز و تقدیرنامه تقدیر به عمل می آید.

اختتامیه این جام در روزهای آغازین سال نو (۱۳۹۹) برگزار خواهد شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا