رویدادهای داخلی

اعتراض دانشجویان افغان در هند: معاش امتیازی ما پرداخته نشده است

افغان رادیو، کابل: شماری از دانشجویان افغانستان در هند به دلیل پرداخت نشدن معاش امتیازی‌شان در شهر پونه هندوستان دست به اعتراض زدند. این اعتراض در دفتر «ICCR» در شهر پونه ایالت مهاراشتر هندوستان شکل گرفته بود. این نهاد یک اداره هندی است که امور مربوط به بورسیه هندوستان را به پیش می‌برد و به دانشجویان افغان بورسیه می‌دهد.

دانشجویان معترض ادعا دارند که از حدود دو ماه به این‌سو، امتیاز ماهوارشان پرداخته نشده است. هم‌چنان در کنار پرداخت نشدن دو ماه معاش امتیازی، هفت ماه کرایه خانه‌ی این دانشجویان نیز پرداخت نشده است.

براساس اطلاعات دانشجویان معترض، دفتر نماینده‌گی «آی‌سی‌سی‌آر» مشکل پرداخت معاش امتیازی را از این هفته به هفته‌ی دیگر موکل می‌کند و همواره می‌گوید که پول از دهلی حواله نشده است.

دانشجویان معترض می‌گویند که عدم پرداخت معاش امتیازی برای‌شان مشکل خلق کرده و حتا هزینه رفتن از خانه به دانشگاه را ندارند. این همه در حالی است که دانشجویان در آستانه امتحان نیز قرار دارند.

وزارت تحصیلات عالی می‌گوید که مشکل دانشجویان در آستانه حل شدن است. محمدحنیف فرزان، معاون سخنگوی این وزارت به روزنامه افغان رادیو گفت که بورسیه‌های تحصیلی که از سوی اداره آی‌سی‌سی‌آر در اختیار دانشجویان قرار گرفته است، امور مربوط به آن نیز از سوی همین نهاد به پیش برده می‌شود.

مسوولان در وزارت خارجه می‌گویند که این اعتراض‌ها را پی‌گیری و تلاش می‌کنند که به آن رسیده‌گی کنند. حامد تهذیب، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه، به روزنامه افغان رادیو گفت که تاکنون شکایتی در مورد پرداخت نشدن معاش امتیازی دانشجویان در هند به وزارت خارجه نیامده است، اما این وزارت این مساله را پی‌گیری می‌کند.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن