ورزشی

رقابت دیدنی و نزدیک کورتوا و اوبلاک برای جایزه زامورا

رقابت لالیگای اسپانیا تا نیم فصل اول برگزار شده و تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید در صدر جدول با ۴۰ امتیاز رقابتی تنگاتنگ و حساس را به راه انداخته‌اند.

از طرفی دیگر رقابت بهترین گلزن نیز بین مسی ۱۳ گل، بن‌زما ۱۲ گل و سوارس ۱۱ گل نیز در حال پیگیری است و این اتفاق به حساسیت لالیگا کمک می‌کند.

اما رقابتی دیگر که از چشم‌ها دور مانده بین ۲ دروازه‌بان مادریدی بر سر جایزه زامورا است.

جایزه زامورا به بهترین دروازه‌بان لالیگا که بیشترین کلین‌شیت را انجام داده باشد داده می‌شود. دروازه‌بانی که حداقل در ۲۸ بازی فصل و حداقل در ۶۰ دقیقه هر بازی در زمین حضور داشته باشد. 

تیم‌های رئال مادرید و اتلتیکومادرید هر دو با ۱۲ گل خورده بهترین خط دفاعی فصل را تا نیم فصل اول به ثبت رسانده‌اند. تیم بارسلونا این فصل در زمینه دفاعی بسیار بد عمل کرده و ۲۳ گل دریافت کرده است.

به نقل از مارکا، تیبو کورتوا که خود در زمان بازی در اتلتیکومادرید ۲ بار جایزه زامورا را دریافت کرده اکنون به عنوان گلر رئال باید با هم‌تای خود یان اوبلاک در تیم دیگر مادریدی رقابت کند.

تبیو کورتوا اوایل فصل شروع خوبی به مانند تیمش نداشت و ۶ گل در ۴ بازی ابتدایی فصل دریافت کرد. کورتوا اکنون در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰، ۹ گل در ۱۶ بازی دریافت کرده است.

اما یان اوبلاک در تمامی بازی‌های این فصل اتلتیکومادرید حضور داشته و در ۱۹ بازی ۱۲گل را دریافت کرده است. 

این دو دروازه‌بان ابتدای هفته در فینال سوپرجام اسپانیا نیز رقابتی دیدنی داشتند که تیبو کورتوا عملکردی درخشان‌تر نسبت به یان اوبلاک را به ثبت رسانید و باعث قهرمانی رئال شد.

باید دید در نیم‌فصل دوم با توجه به سنگینی بازی‌ها و حضور تیم‌های در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا چه اتفاقی در خط دفاعی دو تیم مادریدی رخ می‌دهد.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن