رویدادهای داخلی

رییس اجرایی: پیچیده شدن وضع در منطقه، بالای روند صلح افغانستان تأثیر منفی می‌گذارد

افغان رادیو، کابل: عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در دیدار با خانم کرن دیکر، شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا در کابل، گفته هر اقدامی که باعث پیچیده شدن وضع در منطقه گردد، بالای روند صلح افغانستان تأثیر منفی می‌گذارد.

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی گفته که افغانستان به عنوان قربانی تروریزم و جنگ‌های طولانی در آرزوی دست‌یافتن به صلح و استقرار دایمی است. عبدالله عبدالله، در این دیدار از سخنرانی رییس جمهوری امریکا که بر اصل تنش‌زدایی، نداشتن نیت جنگ و مذاکره با ایران تأکید داشت، نیز استقبال کرده است.

ریاست اجرایی با نشر خبرنامه‌ای گفته که آقای عبدالله در دیدار با شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا در کابل گفته که «حل مسایل و مشکلات از طُرق مسالمت‌آمیز به نفع منطقه، صلح و امنیت جهانی می‌باشد.»

در این دیدار خانم دیکر، شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا در کابل، در مورد آخرین تحولات منطقه‌ای و سیاست‌های کشورش در قبال ایران با رییس اجرایی صحبت کرده است. او تاکید کرده که ایالات متحده‌ی امریکا خواهان تنش‌زدایی در منطقه است، ‌اما در صورت حمله به منافع امریکا دست به اقدام متقابل خواهد زد.

از سویی هم عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور امروز پنج‌شنبه، نزدهم جدی، با خانم الیسن بلیک، سفیر بریتانیا در کابل، نیز دیدار داشت و دو طرف براصل تنش‌زدایی و حل مشکلات در منطقه از راه‌های مسالمت‌آمیز تاکید کردند.

این درحالی‌ست که پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، از سوی امریکا، تنش‌ها میان ایران و ایالت متحده بالا گرفته است. این موضوع نگرانی‌های را نیز برای دولت‌مردان افغان به بار آورده است.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن