غنی کمک نقدی ۵۰ هزار افغانی برای ۵۰ هنرمند را منظور کرد

افغان رادیو افغانستان – ریاست جمهوری اعلام کرده است محمد اشرف غنی کمک نقدی ۵۰ هزار افغانی برای ۵۰ هنرمند را منظور کرده است.

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو افغانستان؛ صدیق صدیقی، سخنگوی رییس‌جمهور امروز پنج‌شنبه(۲۸قوس) با بیان این خبر گفته است، رییس‌جمهور کمک نقدی برای ۵۰ هنرمند به شمول استاد گل‌زمان را منظور کرده است.

صدیقی افزوده است: محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور به گرامی داشت از جشنواره‌ هنر و سمینار سیر هنر در ۱۰۰ سال اخیر، به شمول استاد گل زمان، به هر یک از ۵۰ هنرمند هفت رشته‌ هنری، ۵۰-۵۰ هزار افغانی، مساعدت کرد.

به گفته سخنگوی رییس‌جمهور، فهرست هنرمندان مستحق، پیش از این، از سوی شورای عالی هنر و وزارت اطلاعات و فرهنگ در مرکز و ولایات تهیه و به ریاست جمهوری فرستاد شده بود.

رئیس جمهور کمک نقدی برای ۵۰ هنرمند به شمول استاد گل‌زمان را منظور کرد.


محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور به گرامی داشت از جشنواره‌ی هنر و «سمینار سیر هنردر صد سال اخیر» به شمول استاد گل زمان، به هریک از ۵۰ هنرمند هفت رشته‌ هنری، ۵۰-۵۰ هزار افغانی، مساعدت کرد.

این کمک نقدی ریاست جمهوری در حالی صورت گرفته که چندی قبل مصاحبه‌ای از استاد گل‌زمان، آوازخوان نام‌آشنای افغانستان با تلویزیون خصوصی آریانا منتشر شد که در آن، او از وضعیت بد اقتصادی‌اش و بی‌توجهی دولت به هنرمندان سالخورده شکایت و گریه کرده بود.

این مصاحبه پس از نشر با واکنش‌هایی در فضای مجازی نیز روبرو شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن