رویدادهای داخلی

هواداران دسته انتخاباتی «ثبات‌ و هم‌گرایی» در کنر مظاهره کردند

افغان رادیو، کابل: هواداران دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به ریاست عبدالله عبدالله روز سه‌شنبه، نزدهم قوس، در ولایت کنر دست به تظاهرات زدند.

معترضان در این ولایت خواهان ابطال ۳۰۰ هزار رای جنجالی شدند. مظاهره‌کننده‌گان از کمیسیون مستقل انتخابات می‌خواهند که بر اساس طرزالعمل‌های انتخاباتی عمل کند. این کمیسیون اما پیش از این اعلام کرده است که نمی‌تواند پیش از بازشماری و تفتیش، آرا را باطل کند.

هم‌زمان با این، بشیراحمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنبش اسلامی و از حامیان اصلی دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی می‌گوید که قرار است در روزهای آینده تظاهرات در ولایت‌های جنوبی در مخالفت با «تقلب سازمان‌یافته» گسترش داده شود.

دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی از هشتم ماه جاری به این سو در چندین ولایت یک رشته تظاهرات را در پیوند به آن‌چه «تقلب سازمان‌یافته» در انتخابات خوانده می‌شود، برگزار کرده است.

به دنبال این تظاهرات، کمیسیون مستقل انتخابات یک نشست معلوماتی را در هفدهم قوس برگزار کرد و در مورد اقداماتش به نماینده‌گان نامزدان توضیح داد.

توضیحات کمیسیون مستقل انتخابات درباره اقداماتش در خصوص ۳۰۰ هزار رأی جنجالی و آرای مربوط به محلات فاقد معلومات بایومتریکی، قناعت نامزدان معترض را در این نشست فراهم نکرد.

در این نشست علنی، نماینده‌گان شماری از نامزدان، احزاب سیاسی، نهادهای جامعه‌ی مدنی، نهادهای ناظر ملی و بین‌المللی و نماینده‌گان برخی از سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم کابل حضور یافته بودند، اما بی‌نتیجه پایان یافت و نماینده‌گان «ثبات و هم‌گرایی» هم در دقایق پایانی آن، به رسم اعتراض، از نشست بیرون رفتند.

فضل‌احمد معنوی، عضو ارشد دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به ریاست عبدالله عبدالله، یک روز پس از نشست بی‌نتیجه کمیسیون مستقل انتخابات با نماینده‌گان نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در یک نشست خبری گفت که انتظارات دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» از این نشست برآورده نشده است.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن