جشنوارۀ فلم به مناسبت ۵۰ سالگی روابط افغانستان و استرالیا

افغان رادیوافغانستان-پنجاه سالگی روابط افغانستان و استرالیا، با برگزاری یک جشنوارۀ فلم در شهر کانبیرا، پایتخت استرالیا، گرامی‌داشت شد.

این جشنواره که از سوی سفارت افغانستان در استرالیا برگزار شده بود، در آن ده فلم سینمایی و مستند از افغانستان برای شش روز به نمایش گذاشته شدند.

شماری از شرکت کننده‌گان این جشنواره، می‌گویند که نقش چنین جشنواره‌ها در بازتاب بهتر فرهنگ، تمدن و اوضاع افغانستان بسیار مهم است.

سلام سنگی، هنرپیشه در این باره گفت: «فلم هرچه باشد – اگر کوتاه و دراز – می‌شود با آن، به‌گونۀ بهتر جامعۀ خودرا به دیگر کشورها معرفی کنیم.»

مریم، رییس جنبش زنان افغان در استرالیا نیز بیان داشت: «این جشنواره بسیار مهم است که ما بتوانیم توسط آن جنبه‌های مثبت فرهنگ افغانستان را به جهان معرفی کنیم.»

در این جشنواره، شماری از دیپلومات‌های کشورهای خارجی و افغانستان نیز حضور داشتند.

وحید ویسی، سفیر افغانستان در استرالیا که در این جشنواره شرکت کرده بود، اظهار داشت: «این جشنواره، یکی از متعارف‌ترین شکل ابراز فرهنگ افغانستان به مردم استرالیا است.»

کریم میدریک، سفیر مراکش در استرالیا نیز بیان کرد:« نمایش این فلم‌ها کمک می‌کنند تا مسایل زیاد را دربارۀ جوامع ما که در این روزها با آن گرفتار استند بازتاب دهند. فرهنگ، تاریخ و تمدن افغانستان توسعه و گسترش یابد.»

شماری دیگر از شرکت کننده‌گان این جشنواره، می‌گویند که برگزاری چنین برنامه‌ها، می‌تواند برداشت‌ها را دربارۀ افغانستان تغییر دهد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن