مقام‌های امریکایی از کشته شدن ابوبکر البغدادی خبر داده اند

شماری از رسانه‌های امریکایی از کشته ‌شدن ابوبکر البغدادی، رهبر گروه داعش در یک عملیات ویژه نیروهای امریکایی در سوریه خبر داده اند.

خبرگزاری اسوشتیدپرس به نقل از یک مقام‌ امریکایی گفته است که رهبر گروه داعش در نتیجۀ یک عملیات نیروهای امریکایی در بخش‌های شهر از ادلب سوریه کشته شده است.

این مقام امریکایی که از گرفتن نامش در گزارش خودداری کرده به خبرگزاری اسوشتیدپرس، “کشته شدن رهبر داعش را تایید کرده و اما در این مورد جزییات نداده است.

برخی از مقام‌های امریکایی نیز به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته اند که ابوبکر البغدادی در جریان یک عملیات سربازان امریکایی در سوریه کشته شده است.

وزارت دفاع امریکا تا اکنون کشته شدن ابوبکر البغدادی را تایید و یا رد نکرده است.

این خبر پس از آن منتشر شده است که دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در صفحه تویترش نوشته است که “یک اتفاق بزرگی صورت گرفته است”.

آقای ترمپ در بارۀ این “اتفاق بزرگ”جزییات نداده است.

دو ماه پیش در یک نوار صوتی ۳۰ دقیقه‌ای که به ابوبکر البغدادی، رهبر منزوی شدۀ گروه دولت اسلامی (داعش) نسبت داده شد گفته بود که ایالات متحده “اکنون در حال غرق شدن در لجن‌زار” عراق و افغانستان بوده و واشنگتن توان کمک با متحدین اش در منطقه و جهان ندارد.

رهبر داعش همچنان گفته بود که جنگ این گروه با امریکا پایان نیافته است.

این اولین بار نیست که خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی نشر می شود. در سال‌های گذشته نیز چندین بار گزارش‌های در مورد کشته شدن رهبر گروه تروریستی داعش به نشر رسیده است؛ اما این گزارش‌ها نادرست به اثبات رسیده بود.

  مطالب مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  code

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن