بامیانی ها مقام های اول و دوم مسابقه باسکل رانی کوهستانی کابل را بدست آوردند

اولین دور مسابقات بایسکل رانی کوهستانی با همت تیم کوهستان مرکزی و حمایت زاویه میدیا در کابل برگزار شد.


 

خبرگزاری صدای افغان(آوا)، کابل: در این مسابقات ۹ ورزشکار از ولایت های کابل، بامیان، میدان وردک، پروان و غور در هفت دور، ۱٫۳ کیلومتری با یکدیگر به رقابت پرداختند. در این مسابقات مهدی محمدی و جمعه خان شفیق از ولایت بامیان به ترتیب  مقام اول و دوم را از آن خود کردند و نصیر چنگیزی از ولایت غور سوم شد.


 


مهدی محمدی عضو تیم ملی بایسکل رانی و قهرمان این دور از مسابقات ضمن ابراز مسرت از برگزاری رقابت ها به خبرنگار آوا گفت: مسابقات امروز خیلی عالی، جذاب و تماشاگر پسند بود و همچنین اولین دور مسابقات حرفه ای به سبک cross country  است که در کابل برگزار شد. در این مسابقات حریف هایم قوی ظاهر شدند. من امروز انگیزه خوبی گرفتم و می توانم در آینده دست آوردهای بیشتری داشته باشم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی ورزشکاران بایسکل ران نبود حمایت کننده و پیست های ورزشی است. اگر فدراسیون بایسکل رانی و حکومت افغانستان شرایط بهتری را برای تمرینات ما در نظر بگیرند ما به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنیم و در آینده می توانیم در بازی های خارجی نیز اشتراک کنیم.


 


در همین حال جمعه خان شفیق که به مقام دوم دست یافته بود گفت: این برای من یک تجربه عالی بود زیرا پیش از این تجربه حضور در مسابقات حرفه ای را نداشتم.

وی افزود: احساس خوشی دارم، من از کوهستان های بامیان در این مسابقات شرکت کردم. اما باید بگویم که امکانات برای پیشرفت ورزشکاران در بامیان و کابل بسیار کم است و مشکل اصلی ما نبود پیست های بایسکلرانی و بایسکل های معیاری است.


 


نصیر چنگیزی دیگر ورزشکار این رقابت ها بود که به مقام سوم دست یافت. او که از ولایت غور اشتراک کرده بود بیان داشت: من از اشتراک در این مسابقات خیلی خرسندم و این مسابقات تمرین خوبی است برای آمادگی ورزشکاران در مسابقات خارجی. از فدراسیون بایسکل رانی و تربیت بدنی تقاضا دارم تا زمینه برگزاری بیشتر این مسابقات را فراهم کند و در جهت رشد ورزش بایسکل رانی در کشور تلاش بیش از پیش بورزند.


 


در همین حال مصطفی رسولی مسئول برگزاری این رقابت ها در گفتگویی با آوا گفت: در این رقابت ها ۹ ورزشکار حرفه ای از سرتاسر افغانستان اشتراک کرده بودند و هفت دور، ۱٫۳ کیلومتری را طی کردند، این اولین دور رقابت های بایسکل رانی کوهستانی بود و در آینده نیز تلاش می کنیم حمایت کنندگان را جذب کنیم و این رقابت ها را با حضور بانوان و آقایان ورزشکار سال ۴ بار برگزار کنیم.

وی در ادامه گفت: در برگزاری این رقابت ها کسی ما را از طرف فدراسیون بایسکل رانی حمایت نکرده و جوایز نقدی برندگان را نیز با حمایت زاویه میدیا تقدیم کردیم.

رسولی تصریح کرد: فدراسیون بایسکل رانی و مسئولین مربوطه باید ما را حمایت کنند تا بتوانیم مسابقات حرفه ای را بهتر از پیش برگزار کنیم.


 


گفتنی است در اخیر برنامه از مقام های اول، دوم و سوم با دادن تندیس و جوایز نقدی تقدیر به عمل آمد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن