ورزشکاران افغانستانی حریفان خود را شکست دادند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان ( آوا) کابل: در نخستین مبارزه این دور، فضل‌ربیع امام‌زاده به مصاف توریالی ملکزاده‌ای رفت که پیش ازاین هم سابقه حضور و پیروزی در سازمان ( SLFC) را دارد و قبلا ورزشکاری از ایران را هم شکست داده بود.


هر دو ورزشکار در راند اول و دوم تلاش کردند تا بازی را به نفع خود خاتمه دهند اما بازی به راند سوم کشیده شد و در نهایت توریالی ملکزاده با قضاوت داوران برنده اعلام شد.


توریالی در پایان مسابقه سخت و نفس‌گیرش گفت:

” از همه دوستان، به خصوص پدر و استادانم تشکر می‌کنم که به خاطر تشویق من اینجا آمده بودند و در کسب پیروزی من نقش زیادی داشتند.”

فضل‌ربیع امام‌زاده نیز که نتیجه را واگذار کرده بود با تبریک پیروزی به ملکزاده گفت: ” در آینده تلاش خواهم کرد تا با آمادگی بیشتر پای به مسابقات بگذارم و هرگز از شکست ناامید نیستم.”

در مسابقه دیگر، عبدالاحد فاروقی به مصاف شفیق عزیزی رفت و پس از  سه راند نبرد جانانه این فاروقی بود که پیروز میدان لقب گرفت.


برنده این مسابقه از زحمات زیادی که در این راه کشیده بود سخن گفت و افزود:


“حریف من نیز زحمت زیاد کشیده بود و خیلی قوی ظاهر شد. من تلاش بیشتری می‌کنم تا در آینده هم شاهد پیروزی‌های من باشید.”


اما در یکی از حساس‌ترین مسابقات شب نبرد، اسماعیل حیدری که قبلا حسین بخش صفری مبارز پرآوازه کشور را شکست داده بود؛ این بار نیز با اقتدار ظاهر گردید و حریفش، تمیفی الشنیکو از بلاروس را پس از سپری شدن دو دقیقه و ۱۳ ثانیه از مسابقه ضربه فنی کرد.


و اما در آخرین و حساس‌ترین نبرد دیشب، عبدالعظیم بدخشی از افغانستان به مصاف بختیار رزیمانو از آذربایجان رفت.


این مسابقه با تفاوت دو راند بیشتر یعنی ۵ راند ۵ دقیقه‌ای آغاز شد. در راند اول هر دو مبارز سعی کردند نمایش بهتری داشته باشند اما این راند تمام شد تا پیروز میدان در راندهای دیگر مشخص شود. در راند دوم ، قهرمان کشور قوی‌تر ظاهر شد و در ثانیه ۵۷ توانست با ضربات محکم مشت به صورت حریف، او را ضربه فنی کند. با ضربه فنی بختیار رزیمانو از آذربایجان ،عبدالعظیم بدخشی پس از اسماعیل حیدری، دومین ورزشکار افغانستان بود که در یک شب حریف خارجی شان را ضربه فنی کردند.


عبدالعظیم بدخشی درپایان این ماراتن سخت و سنگین گفت:

” افتخار می‌کنم که در داخل کشورم و برای مردم خودم مبارزه می‌کنم. تمام ملت افغانستان در قلب من جای دارند و این پیروزی را به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تقدیم می‌کنم.

در مسابقات شب نبرد جمعه شب، ۶ ورزشکار داخلی و دو ورزشکار از کشورهای آذربایجان و بلاروس شرکت داشتند.


 


 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن