رویدادهای داخلی

وزارت داخله: ولسوالی بهارک تخار از وجود طالبان پاک‌سازی شد

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که نیروهای امنیتی با اجرای عملیات مشترک ولسوالی بهارک ولایت تخار را از وجود گروه طالبان به صورت کامل پاک‌سازی کرده‌اند.

این وزارت در خبرنامه‌ای که روز شنبه، سیزدهم میزان منتشر کرد، نوشته است: «در نتیجه عملیات تصفیه‌ای مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی به حمایت قوای هوایی کشور که از چند روز بدین‌سو در ولسوالی بهارک و قریه‌جات ابدال و تخته کپرک تخار راه‌اندازی شده بود، تمامی روستاهای یادشده و ساحات ولسوالی بهارک از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی شد.»

پیش‌تر وزارت دفاع ملی اعلام کرده بود که حومه‌های ولسوالی بهارک از وجود گروه طالبان پاک‌سازی شده است.  

وزارت امور داخله گفته است که در عملیات مشترک نیروهای امنیتی ۸۹ طالب کشته شده و ۶۷ طالب دیگر زخمی شده‌اند. هم‌چنان سلاح‌های سبک‌وسنگین و چندین وسایط نقلیه طالبان به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

این وزارت هم‌چنان گفته است که یک حلقه ماین طالبان که برای تخریب مکتب عمر فاروق در ساحه دو راهی بهارک جاسازی شده بود، توسط پولیس کشف و خنثا شده است.

گروه طالبان هم‌زمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان یک رشته حمله را به ولسوالی‌‌های بهارک، خواجه‌غار و چاه‌آب ولایت تخار آغاز کردند.

مقام‌های محلی در ولایت تخار پیش از این به روزنامه افغان رادیو گفته بودند که حمله گروه طالبان به ولسوالی‌های خواجه‌غار و چاه‌آب دفع شده است، اما در ولسوالی بهارک که در ۱۵ کیلومتری شهر تالقان موقعیت دارد، جنگ و درگیری جریان دارد.

در همین جریان روز دوشنبه هفته گذشته گروه طالبان مدعی شد که ولسوالی‌های خواجه‌غار و بهارک را سقوط داده است. وزارت دفاع ملی این ادعا را رد کرده است.

ولایت تخار در جریان امسال شاهد خشونت‌های گسترده بوده است. چندین ولسوالی این ولایت در جریان امسال شاهد درگیری‌ها و نبردهای سنگین بوده است. چند ولسوالی این ولایت از جمله خواجه‌ بهاوالدین، درقد، چاه‌آب و اشکمش میان نیروهای دولتی و جنگ‌جویان گروه طالبان دست به دست شده است.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن