رویدادهای داخلی

در حمله هوایی «اشتباهی» در تخار به نیروهای خیزش مردمی تلفات وارد شده است

افغان رادیو، کابل: مسوولان محلی در ولایت تخار تأیید می‌کنند که در یک حمله هوایی «اشتباهی» بر یک پوسته نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی بهارک این ولایت، به این نیروها تلفات وارد شده است.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار، روز دوشنبه، هشتم میزان، به روزنامه افغان رادیو با تأیید این خبر و بدون ذکر ارقام مشخص از تلفات گفت که یک هیأت برای بررسی این رویداد از مرکز فرستاد شده است و به زودی جزییات آن نهایی و نشر خواهد شد.

برخی از منابع گزارش کرده‌اند که در این حمله هوایی ۱۶ نیروی خیزش مردمی کشته شده‌اند. جواد هجری این رقم را تأیید و یا رد نمی‌کند.

ولایت تخار در جریان روزهای اخیر شاهد درگیری شدید است. گروه طالبان هم‌زمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، به سه ولسوالی این ولایت از جمله چاه‌آب، خواجه‌غار و بهارک این ولایت حمله کرد.

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع و محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله روز شنبه، ششم میزان، در یک نشست خبری اعلام کردند که گروه طالبان بیش‌ترین تحرکات را در ولایت تخار از خود نشان داده، اما این تحرکات خنثا شده است.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار، نیز می‌گوید که حمله گروه طالبان به ولسوالی‌های خواجه‌غار و چاه‌آب این ولایت عقب زده است و در حال حاضر درگیری در ولسوالی بهارک جریان دارد.

ولسوالی بهارک در ۱۵ کیلومتری شهر تالقان، مرکز ولایت تخار، موقعیت دارد.

جواد هجری می‌گوید که یک رشته حمله هوایی و عملیات زمینی نیروهای کماندو در این ولسوالی آغاز شده است.

فواد اماد، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی، نیز در صحبت با روزنامه افغان رادیو گفت که نیروهای کمکی و تازه‌نفس به ولسوالی بهارک اعزام شده‌اند و این نیروها به زودترین فرصت وضعیت جنگ را تغییر خواهند داد و گروه طالبان را متواری خواهند کرد.

تخار در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. در حال حاضر خدمات مخابراتی در این ولایت و چند ولایت هم‌جوار آن مختل شده است. دلیل این اقدام، تهدیدات گروه طالبان خوانده شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا