رویدادهای داخلی

کمیسیون مستقل انتخابات: گزارشی از باز یا بسته بودن ۹۰۱ مرکز نشده است

افغان رادیو، کابل: مسوولان در کمیسیون انتخابات می‌گویند به قطع فعالیت شبکه‌های مخابراتی هنوز هم در مورد باز و یا هم بسته بودن ۹۰۱ مرکز رأی‌دهی اطلاعاتی در اختیار کمیسیون انتخاباتی وجود ندارد.

عبدالعزیز ابراهیمی، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، در یک نشست خبری گفت که این مراکز در ۳۱ ولایت موقعیت دارند. او توضیح داد که کمیسیون مستقل انتخابات برای برگزاری انتخابات در ۴۹۴۲ مرکز برنامه‌ریزی کرده بود اما به گفته وی، رأی‌گیری در مجموع در ۴۰۴۱ مرکز همین اکنون جریان دارد. به این ترتیب به گفته وی، روند رأی‌دهی در ۹۰۱ مرکز دیگر آغاز نشده است.

او درباره‌ی این که در این مراکز کی قرار است که روند رأی‌دهی آغاز شود و سرنوشت رأی‌دهنده‌گان این مراکز چه می‌شود، جزییات بیش‌تری ارایه نکرد.

 پیش‌تر فیفا، یک نهاد ناظر انتخاباتی گفته که مواد انتخاباتی به ۷۶۶ مرکز رأی‌دهی در نقاط مختلف کشور نرسیده است. اما عبدالعزیز ابراهیمی این ادعا را رد کرد و گفت که تا ساعت نخستین بامداد در حدود ۷۰۰ مرکز مواد نرسیده بود و در حال حاضر مواد حساس و غیرحساس به این مراکز رسیده و رأی‌دهی آغاز شده است.

با این حال با آن که کمیسیون انتخابات گفته که روند رأی‌دهی از ساعت هفت آغاز و تا ساعت سه دوام خواهد کرد اما مسوولان در کمیسیون انتخابات می‌گویند، در صورتی که رأی‌دهنده‌گان در صف حضور داشته باشند، مراکز رأی‌دهی به روی رأی‌دهنده‌گان باز خواهد بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا