رویدادهای داخلی

وزارت مخابرات: جلو قطع فعالیت شبکه‌های مخابراتی گرفته می‌شود

افغان رادیو، کابل: مقام‌های وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی می‌گویند، آن‌ها در تلاش‌اند تا جلو قطع فعالیت شبکه‌های مخابراتی را در سراسر کشور بگیرند. رهبری وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، پیش از چاشت امروز برای فعال نگه‌داشتن خدمات مخابراتی «نشست طولانی‌ای را با اداره‌ی اترا» برگزار کردند.

محمدفهیم هاشمی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، «به شهروندان اطمینان داده که این وزارت تلاش دارد تا جلو قطع شدن شبکه‌های مخابراتی و هم‌چنان انترنت را بگیرد تا این‌که در هنگام برگزاری انتخابات ارتباطات مخابراتی قطع نگردد.»

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای گفته که مقام‌های این وزارت «از صبح وقت تا اکنون به گونه‌ی سایت‌وار فعالیت شبکه‌های مخابراتی را در ۳۴ ولایت کشور به بازنگری گرفتند که فعالیت شبکه‌های مخابراتی در تمامی ولایت‌ها به ویژه ولایت‌های شمال‌شرق کشور، به گونه‌ی عادی ادامه دارد.»

وزارت مخابرات گفته که طالبان امروز با راه‌اندازی «حمله‌های هراس‌افگنانه» بر سایت‌های مخابراتی، در نقاط گوناگون کشور تلاش کردند تا خدمات مخابراتی را قطع کنند. حتا این وزارت گفته است: «از اثر حمله‌های این گروه چندین سایت در ولایت‌های مختلف به آتش کشیده شده است.»

این وزارت گفته که افزون بر آن، این گروه با استفاده از مواد انفجاری در شماری از نقاط کشور، فایبر نوری شرکت سلام را نیز تخریب کرده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا