رویدادهای داخلی

امنیت ملی: از ده‌ها حمله «تروریستی» به مراکز رأی‌دهی جلوگیری شده است

افغان رادیو، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که نیروهای امنیت در ۷۲ ساعت گذشته از ده‌ها حمله «تروریستی» و انفجاری بر مراکز انتخاباتی در مرکز ولایت‌ها جلوگیری کرده است.

این ریاست طی اعلامیه‌ای توضیح داده است که گروه طالبان عقده‌مندانه انتخابات ششم میزان را تحریم کرده و برای شهروندان هشدار داده بودند تا در این پروسه ملی اشتراک نکنند.

ریاست امنیت ملی ضمن استقبال از اشتراک مردم در روند انتخابات گفته است که نیروهای دفاعی و امنیتی در مساعی مشترک توانستند زمینه یک انتخابات فراگیر را در فضای نسبتاً امن مهیا کنند.

این ریاست گفته است که  نیروهای عملیاتی ریاست عمومی امنیت ملی ۱۶ عملیات هدف‌مند را در مرکز و حومه‌های شهر کابل اجرا کرده‌اند در نتیجه ۱۴ نفر گروه طالبان که برای برهم زدن انتخابات وارد شهر کابل شده بودند، شناسایی و بازداشت گردیدند.

طبق معلومات منابع امنیتی، هم‌چنان نیروهای قطعات ویژه امنیت ملی ۱۳ عملیات هدف‌مند دیگر را در ولایت‌های لوگر، غزنی ننگرهار، بلخ، هرات، کنر، هلمند و خوست اجرا کرده‌اند که در نتیجه ۳۴  نفر کشته، ۱۴ نفر دیگر زخمی و چهار تن نیز بازداشت شده‌اند.

روند انتخابات ریاست جمهوری ساعت هفت صبح روز شنبه، ششم میزان آغاز شد. این روند ساعت پنج شام روز شنبه پایان یافت و روند شمارش آرا شروع شده است.

گروه طالبان این انتخابات هدف نظامی‌اش اعلام کرده بود. هر چند ریاست امنیت املی از جلوگیری ده‌ها حمله «تروریستی» خبر می‌دهد، اما در حمله گروه طالبان در ۱۳ ولایت، نُه نفر کشته شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا