رویدادهای داخلی

کمیسیون به نامزدان: گزارش نهایی مصارف‌تان را بیاورید

افغان رادیو، کابل: با پایان زمان کارزارهای انتخاباتی نامزدان در دوازده بجه‌ی شب گذشته، ریاست حقوق کمیسیون مستقل انتخابات از نامزدان خواسته است که گزارش نهایی مصارف‌شان را به این ریاست بسپارند.

جعفر‌‌علی نوری، رییس بخش حقوق کمیسیون مستقل انتخابات، به افغان رادیو گفت که آنان به طور رسمی از نامزدان خواسته‌اند که گزارش نهایی مصارف‌شان را در امروز پنج‌شنبه، چهارم میزان، به کمیسیون بسپارند.

هر یک از نامزدان در جریان پیکارهای انتخاباتی‌شان اجازه‌ی مصرف تنها ۴۴۱ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۵۵۵ افغانی داشتند و اگر هزینه‌ای بیش‌تر از آن کرده باشند، تخطی شمرده می‌شود.

کمیسیون مستقل انتخابات با دریافت گزارش و بررسی آن، تخطی‌ها را به کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی می‌فرستند.

جعفرعلی نوری، رییس بخش حقوق کمیسیون مستقل انتخابات گفت که نامزدانی که گزارش مصارف مالی‌شان را به این کمیسیون ارایه نکرده‌اند و یا گزارش ناقص داده‌اند نیز به کمیسیون شکایات انتخاباتی معرفی می‌شوند و جزییات گزارش‌ها همه‌گانی خواهند شد.

کمیسیون مستقل انتخابات مکلف است که دریافت‌های ناشی از بررسی‌های گزارش‌های مالی نامزدان را هم‌زمان با اعلان نتایج ابتدایی انتخابات در ۲۷ میزان نشر کند.

هم‌چنان این کمیسیون می‌گوید، اگر مشخص شود از پول‌های غیرقانونی در مبارزات انتخاباتی استفاده شده، نامزد خاطی با برخورد قانونی مواجه می‌شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا