رویدادهای داخلی

کمیسیون مستقل انتخابات: نامزدان از انصراف‌شان اطلاع بدهند

کمیسیون مستقل انتخابات شش روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری از نامزدان این انتخابات خواسته است تا از انصراف نامزدی‌شان به این کمیسیون به صورت مکتوب اطلاع دهند.

این کمیسیون روز یک‌شنبه، سی‌ام سنبله، در اعلامیه‌ای گفته است که به تازه‌گی از طریق رسانه‌ها مطلع شده است که شماری از نامزدان انتخابات ششم میزان از نامزدی منصرف شده و یا از نامزدان دیگر حمایت کرده‌اند.

زلمی رسول و شیدامحمد ابدالی دو نامزدی‌ا‌ند که تاکنون به نفع محمداشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری انصراف و از دولت‌ساز حمایت کرده‌اند.

کمیسیون مستقل انتخابات انصراف از نامزدی را حق مسلم نامزدان انتخابات ریاست جمهوری دانسته و گفته است که مطابق قانون انتخابات نامزدان باید طی مکتوب در این مورد به کمیسیون اطلاع دهند.

در اعلامیه‌ی این کمیسیون آمده است که بر اساس قانون انتخابات «هر گاه کاندید بعد از تاریخ معین در تقویم انتخاباتی، از کاندیدی خود انصراف دهد یا وفات نماید، یا اسم وی از طرف کمیسیون شکایات انتخاباتی از فهرست کاندیدان حذف گردد، حین شمارش آراء، آرای مربوط به وی قابل محاسبه نیست».

کمیسیون مستقل انتخابات از نامزدان خواسته است که برای محاسبه نشدن رأی‌شان مکلف هستند که به طور کتبی از انصراف‌شان به این کمیسیون اطلاع دهند.

بر اساس تقویم انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری تا دوم ماه ثور امسال فرصت داشتند تا از نامزدان‌ی‌شان انصراف دهند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری تا شش روز دیگر در ششم میزان برگزار شود. در این انتخابات ۱۸ نفر نامزد بودند، اما دو نامزد دیگر آن‌چنان که کمیسیون مستقل انتخابات گفته است، بدون اطلاع از نامزدی‌شان منصرف شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا