رویدادهای داخلی

ملیحه حسن و حمیرا حقمل برای درمان از زندان به شفاخانه منتقل شدند

لوی‌سارنوالی اعلام کرده است که ملیحه حسن کمیشنر سابق کمیسیون مستقل انتخابات و حمیرا حقمل کمیشنر پیشین کمیسیون شکایات انتخاباتی برای درمان از زندان به شفاخانه منتقل شده‌اند.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی‌سارنوالی، روز یک‌شنبه، سی‌ویکم سنبله، به روزنامه افغان رادیو گفت: «خانم ملیحه حسن و حمیرا حقمل دو تن از کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی که چند روز قبل در پیوند به یک قضیه انتخاباتی از جانب محکمه، محکوم به زندان گردیده بودند، غرض معالجه و درمان به شفاخانه منتقل گردیدند و تحت تداوی و معالجه قرار دارند.»

شماری از بسته‌گان ملیحه حسن و حمیرا حقمل پیشتر شکایت کرده بودند که این دو کمیشنر پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی از بیماری رنج می‌برند، اما برای درمان به شفاخانه منتقل نشده‌اند.

محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری در دوازدهم ماه جاری، رییس و شش کمیشنر پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و رییس و دو کمیشنر سابق کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی را به پنج سال زندان محکوم کرده است. این کمیشنران به دلیل ارتکاب جرایم انتخاباتی در انتخابات پارلمانی ولایت کنر محکوم شدند.

طبق این فیصله، عبدالبدیع صیاد، معاذالله دولتی، رفیع‌الله بیدار، عبدالقادر قریشی، حفیظ‌الله هاشمی، ملیحه حسن و وسیمه بادغیسی از کمیشنران پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و عبدالعزیز آریایی، عبدالبصیر فایز و حمیرا حقمل کمیشنران پیشین کمیسیون شکایات انتخاباتی هر کدام به پنج سال حبس محکوم شدند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا