رویدادهای داخلی

خبرهای کوتاه ورزشی

افغانستان

در دومین دیدار از رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا، تیم ملی زیر سن ۱۶سال افغانستان توانست با نتیجه ۳ بر ۰ از سد تیم مالدیو بگذرد. قرار است تیم ملی زیر سن ۱۶سال کشور بازی بعدی‌اش را در روز یک‌شنبه در برابر تیم ایران برگزار کند.


در دیدار نهایی رقابتهای لیگ برتر فوتبال بانوان کشور، تیم بانوان کابل توانست با نتیجه ۱ بر ۰ از سد تیم بانوان هرات بگذرد. گول تیم کابل را در این دیدار، تمنا مومند به ثمر رساند. در این رقابتها تیمهای کابل، بلخ، هرات و بامیان حضور داشتند.


تیم ملی ۱۶ سال فوتبال کشور در اولین دیدار از رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا، مقابل تیم فوتبال فلسطین به تساوی دست یافت. این دیدار در وقت‌های قانونی با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید و افغانستان به ۱ امتیاز این دیدار دست یافت.


تیم ملی فوتبال افغانستان در رده‌بندی فیفا با سه پله صعود به رده ۱۴۶ جهان و ۲۹ آسیا رسید. تیم فوتبال کشور در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا توانست ۱ بر ۰ در برابر فلسطین به پیروزی دست یابد.


محمدذکریا زمانی، مشت‌زن حرفه‌ای افغان توانست حریف نایجریایی خود را درسازمان مارین هند شکست دهد. این دیدار در شهر ممبی برگزار شده بود که زمانی با پیروزی در ۶ راند، توانست در برابر حریفش به پیروزی برسد.


جهان

در جذاب‌ترین دیدار هفته ششم لیگ برتر انگلستان، فرداشب لیورپول با چلسی رقابت می‌کند. این دیدار به میزبانی چلسی برگزار می‌شود دو تیم به ترتیب در رده‌های اول و ششم لیگ برتر انگلستان حضور دارند.


در حساس‌ترین دیدار از هفته چهارم سری آ ایتالیا، امشب تیم آث میلان میزبان اینتر میلان در چارچوب دربی میلان برابر هم صف‌ارایی می‌کنند. این دو تیم به ترتیب در رده‌های اول و هفتم جدول لیگ ایتالیا قرار دارند.


در مهم‌ترین دیدار هفته پنجم لالیگا، تیم ریال مادرید مهمان سویا در ورزشگاه رامون سانچز پیسخوان خواهد بود. این دیدار در حالی پی‌گیری می‌شود که تیم سویا با ۱۰ امتیاز در صدر جدول حضور دارد و ریال با ۸ امتیاز چهارم است.


در هفته ششم لیگ یک فرانسه، فرداشب تیم‌های فوتبال پاریس سنت ژرمن و لیون باهم رقابت می‌کنند. پاریس سنت ژرمن با سرمربی‌گری؟ با کسب ۱۲ امتیاز از ۵ دیدار در صدر جدول حضور دارد و لیون با هشت امتیاز در رده هشتم قرار دارد.


در هفته ششم لیگ اردیویسه هالند، فرداشب تیم‌ فوتبال آژاکس در برابر پی‌اس‌وی آیندهون قرار می‌گیرد. این دیدار با میزبانی پی اس وی در ورزشگاه فیلیپ برگزار می‌شود و دو تیم به ترتیب در رده‌های اول و دوم حضور دارند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا