رویدادهای داخلی

ادعای تلفات غیرنظامیان در ولسوالی خوگیانی ننگرهار

افغان رادیو، کابل: مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار از وارد شدن تلفات به غیرنظامیان در یکی از روستاهای ولسوالی خوگیانی این ولایت خبر می‌دهند.

نیلوفر عزیز، یک عضو شورای ولایتی ننگرهار، به افغان رادیو گفت که شماری از غیرنظامیان شب گذشته در حالی که مصروف جمع‌آوری جلغوزه بودند، توسط هواپیماهای بی‌سرنشین بمباران شده‌اند. او گفت که در این رویداد حدود ۳۰ تن «کشته و زخمی» شده‌اند.

اما مبارز اتل، سخنگوی پولیس ننگرهار گفت که در این رویداد ۱۵ غیرنظامی کشته و ۶ غیرنظامی زخمی شده‌اند.

سخنگوی والی ننگرهار نیز این رویداد را تایید می‌کند اما می‌گوید که عملیات هوایی شب گذشته به منظور سرکوب گروه داعش در ولسوالی خوگیانی صورت گرفته است. ولایت ننگرهار از شمار ولایت‌هایی است که در آن گروه داعش نفوذ و حضور گسترده دارد.

آن طوری که عطاالله خوگیانی، معلومات داد این حمله حوالی ساعت یک بامداد امروز پنج‌شنبه، در روستای «تنگی وزیر» ولسوالی خوگیانی صورت گرفته و تا کنون به گفته وی، نُه جسد و چهار زخمی از این حمله به بیمارستان این ولایت انتقال یافته است.

سخنگوی والی ننگرهار در ادامه افزود که ادعاهای مبنی بر هدف قرار گرفتن غیرنظامیان وجود دارد و پس از تثبیت هویت قربانیان، جزییات بیش‌تری از این حمله ارایه خواهد شد.

موضوع هدف قرار گرفتن غیرنظامیان در ننگرهار تا کنون بارها خبرساز شده است.  حدود دو هفته پیش نیز گزارش شد که چهار غیرنظامی که با هم برادر بودند، در یک عملیات شب‌هنگام نیروهای امنیت ملی در ننگرهار کشته شدند.

به دنبال آن شماری از باشنده‌گان ولایت ننگرهار دست به اعتراض زدند و جنازه این چهار نفر را در برابر مقام این ولایت به رسم اعتراض انتقال دادند. کشته شدن چهار غیرنظامی در ننگرهار سبب شد تا معصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی نیز از سمتش کنار برود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا