رویدادهای داخلی

افغانستان حمله بر تأسیسات نفتی عربستان سعودی را محکوم کرد

افغان رادیو، کابل: حکومت افغانستان حمله بر تأسیسات نفتی دولتی آرامکوی عربستان سعودی را یک عمل «تروریستی و جنایت‌‌کارانه» خوانده و آن را محکوم کرده است.

در یک اعلامیه ریاست جمهوری آمده است که رییس جمهور غنی، تروریسم را تهدید جدی، مانع رشد و پیش‌رفت اقتصادی و انرژی کشورهای منطقه و جهان می‌داند و همواره بر مبارزه مشترک و جدی در برابر این پدیده تأکید کرده است.

ریاست جمهوری گفته است که آقای غنی به نماینده‌گی از ملت و دولت افغانستان، با مردم عربستان سعودی ابراز غم‌شریکی و هم‌دردی می‌کند.

شبه‌نظامیان حوثی روز شنبه، ۲۳ سنبله، اعلام کردند که با ۱۰ پهپاد بر تأسیسات نفتی آرامکوی عربستان در «بقیق» و «خریص» حمله کرده‌اند.

 شبه‌نظامیان حوثی یمن که بارها اهدافی را در خاک عربستان سعودی با موشک یا پهپاد هدف قرار داده‌اند، مدعی شدند که این حملات در واکنش به حملات هوایی ائتلاف نظامی تحت رهبری ریاض علیه مواضع آن‌ها صورت گرفته و قصد دارند در آینده دست به حملات گسترده‌تری بزنند.

رسانه‌های دولتی در عربستان سعودی صبح روز شنبه از حمله پهپادی بر تأسیسات شرکت ملی نفت این کشور، آرامکو، در «بقیق»، شهری در ۶۰ کیلومتری جنوب‌غربی ظهران، خبر داده بودند.

حمله بر تأسیسات نفت عربستان تاکنون با واکنش‌های زیادی روبه‌روبه شده است. هم‌چنان بهای نفت نیز در بازار جهانی افزایش یافته است.

امریکا به صورت تلویحی ایران را مقصر حمله بر تأسیسات نفتی عربستان متهم کرده است. مقام‌های ایران این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا