رویدادهای داخلی

مواد انتخاباتی به هرات رسید

افغان رادیو، هرات: کمیسیون ولایتی انتخابات در ولایت هرات با اعلام آماده‌گی‌های کامل برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، گفته که مواد حساس و غیر حساس انتخاباتی ۳۰۰ مرکز رای‌دهی به ولایت هرات رسیده است.

داوود صدیق‌زاد، رییس کمیسیون ولایتی انتخابات هرات امروز چهارشنبه ۱۳ سنبله، در یک نشست خبری با تایید این خبر به رسانه‌ها گفت: «دوره‌ی پنج روزه‌ی آموزش‌های انتخاباتی به ۱۵۰ آمر و مامور مراکز رای‌دهی هم به پایان رسیده و سر از تاریخ ۲۵ سنبله برنامه‌ی عملیاتی انتقالات مواد حساس انتخاباتی به ولسوالی‌ها و سپس به مراکز رای‌دهی بر اساس تقسیم اوقات زمانی آغاز خواهد شد.»

آقای صدیق‌زاد افزود که مطابق برنامه، انتقالات مواد حساس انتخاباتی در چند مرحله از طریق زمین و هوا به ولسوالی‌ها فرستاده می‌شود.

به گفته‌ی وی، به جز ولسوالی «فرسی»، تمام مواد حساس انتخاباتی از طریق زمین به سایر ولسوالی‌های هرات منتقل خواهد شد.

وی هم‌چنان تاکید کرد که سر از امروز، آمران و ماموران مراکز رای‌دهی به ولسوالی‌های دور و نزدیک هرات اعزام می‌شوند تا طبق برنامه‌، پس از تثبیت مراکز و آشنایی با محیط، برای جذب کارمندان محلات رای‌دهی، بست‌ها را به اعلان دهند.

قرار است در ولایت هرات برای انتخابات ریاست جمهوری یازده هزار بست موقت در بخش‌های مدیر و رییس محلات رای‌دهی، مامور تثبیت هویت، مامور بیومتریک، مامور صندوق‌ها و کنترل کننده به اعلان گذاشته شود.

رییس کمیسیون ولایتی انتخابات همچنان گفت که تا کنون گزارش‌ دقیق از میزان تهدیدهای امنیتی در ولسوالی‌های هرات در روز رای‌دهی به این دفتر نرسیده است اما ولسوالی‌های فرسی، گلران، اوبه، چشت شریف، زاول، زیر کوه، پشت کوه، شیندند و کوه زور در لیست مناطق با تهدید امنیتی بالا جای دارند.

با این وصف وی افزود که کمیسیون هنوز منتظر فهرست رسمی مرکز هماهنگی عملیات‌های امنیتی برای تایید مناطق پر خطر، کم خطر و با سطح خطر متوسط است.

بر اساس تقسیم اوقات کمیسیون مستقل انتخابات، قرار است انتخابات ریاست جمهوری کشور به تاریخ ششم میزان سال جاری خورشیدی در افغانستان برگزار گردد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا