رویدادهای خارجی

صدر اعظم هنگری: چهار کودک به دنیا بیاورید و مالیه نپردازید

صدر اعظم هنگری گفته است که میزان پایین تولدات و کاهش نفوس در آن کشور باید توسط مشوق‌های اقتصادی به خانواده‌ها بهبود یابد، نه مهاجرت.

ویکتور اوربن روز پنجشنبه ۵ سپتمبر (۱۴ سنبله) گفت که به باور وی خانواده‌ها زمانی کودکان بیشتر به دنیا می‌آورند که نوزادان شان مزایای اقتصادی بیشتر را با خود به ارمغان بیآورند.

آقای اوربن با اعلام طرح های جدید حکومت هنگری گفت که هر خانوادۀ هنگری که چهار کودک داشته باشد، از پرداخت مالیات معاف خواهد شد. او همچنان گفت که برای این خانواده‌ها موترهای کلانتر با تخفیف به فروش خواهد رسید.

آقای اوربن گفت: “هر شمار تولدات در اروپا کمتر می‌شود. پاسخ غرب برای رسیدگی به این آزمون، مهاجرپذیری است. برای هر کودکی که باید در اروپا تولد شود، اما نمی‌شود، باید یک مهاجر وارد این قاره شود تا شمار برابر شود… اما ما به اعداد ضرورت نداریم، ما کودکان هنگری نیاز داریم”.

ایجاد سهولت در قرضه‌های بانکی برای خرید منزل، قرضه‌های با شرایط خوب برای زنان زیر ۴۰ سال که ازواج می‌کنند، سهولت‌های خدمات صحی برای خانواده‌هایی که بیشتر از یک فرزند دارند و حتا مساعدت‌های نقدی به پدرکلان‌ها و مادرکلان‌هایی که نواسه‌های بیشتر دارند، اقدامات دیگر تشویقی صدر اعظم اروبن برای افزایش جمعیت بومی در هنگری است.

صدر اعظم هنگری که طرح هایی تازه اش را در کنفرانسی در مورد جمعیت اعلام کرد، افزون بر این طرح‌ها، تقویت و ترویج مسیحیت را پیش‌شرط موفقیت کشورش در زمینۀ تنظیم و بهبود جمعیت برشمرد.

مخالفت سرسختانۀ حکومت آقای اوربن با مهاجرت و امتناع این کشور از پذیرش مهاجران در اوج بحران مهاجرت به اروپا در سال ۲۰۱۵، مایۀ جنجال و دردسر برای تمام اتحادیۀ اروپایی شده بود.

آمار ادارۀ احصاییۀ اتحادیۀ اروپایی نشان می‌دهد که میزان تولدات در اروپا رو به کاهش است. در سال ۲۰۱۷ میلادی ۵.۱ میلیون کودک در اروپا متولد شد و در همین سال ۵.۳ میلیون مورد مرگ در این قاره ثبت شده بود.

بر اساس این آمار در سال ۲۰۱۷ میلادی کمتر از ۹۵ هزار تولد در هنگری ثبت شده بود حالانکه آمار مرگ و میر در هنگری در عین سال ۱۳۲ هزار نفر بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا