رویدادهای خارجی

افزایش مشکلات تنفسی در پی آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون

در حالی که آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون کماکان ادامه یافته، مقامات در برازیل گفته اند که دود شدید ناشی از این آتش‌سوزی سبب بروز بیماری‌های تنفسی شده است. براساس گزارش‌ها، بیشتر این قربانیان، کودکان و سالمندان اند.

مقامات در بیمارستان کودکان شهر پورتو ویلو، در شمال غرب برازیل گفته اند که تعداد بیمارانی که به دلیل مشکلات تنفسی به این شفاخانه محلی مراجعه کرده اند، ظرف روزهای اخیر افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

یک داکتر در این شفاخانه گفته است که تعداد بیماران تنفسی از اوایل ماه جاری تا حالا دو برابر شده است.

موارد آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون از آغاز سال جاری افزایش کم‌سابقه‌ای داشته و بیشتر این موارد در یک ماه اخیر اتفاق افتاده است.

بقای این جنگل‌ها برای سلامت محیط زیستی زمین حیاتی پنداشته می‌شود.

با این حال، این آتش‌سوزی‌ها، تحت شعاع درگیری لفظی رییس جمهور برازیل با سران کشورهای عمدتا اروپایی قرار گرفته است.

اوایل این هفته، نشسی در فرانسه برای بررسی راه‌های جلوگیری از آتش‌سوزی در این جنگل‌ها برگزار شد و در آن یک گروه متشکل از هفت کشور، تعهد ۲۰ میلیون دالری خود را اعلام کردند. علاوه بر این، بریتانیا و کانادا نیز به شکل جداگانه هر کدام ۱۲ میلیون و ۱۱ میلیون دالر در این زمینه تعهد کردند.

با این حال، رییس جمهور برازیل که نسبت به نگرانی‌ها در مورد محیط زیست تردید دارد، گفته است که تعهد کمک‌های بین‌المللی برای مبارزه با آتش‌سوزی در آمازون، احتمالا “توطیه‌ای” برای بهره‌برداری از منابع آمازون باشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا