ورزشی

۱۳ مدال طلا، نقره و برنز؛ تیم منتخب افغانستان نائب قهرمان مسابقات بین‌المللی کاراته تهران شد

تیم منتخب کاراته افغانستان در مسابقات بین‌المللی سبک شورین کمپو کای کان جمهوری اسلامی ایران، با ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۷ مدال برنز به مقام نائب قهرمانی این مسابقات دست یافت.

13 مدال طلا، نقره و برنز؛ تیم منتخب افغانستان نائب قهرمان مسابقات بین‌المللی کاراته تهران شد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این مسابقات به مدت روز، به تاریخ ۳۱ اسد و اول سنبله در سالن کارگران تهران برگزار شد. علاوه بر تیم منتخب افغانستان، تیم‌هایی از کشورهای ایران، عراق و لبنان، جاپان، تایلند، نیوزلند و بنگلادش حضور داشتند. در پایان این مسابقات و در مجموع دو بخش مردان و بانوان، تیم ایران با کسب بیشترین مدال، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد، افغانستان در سکوی دوم ایستاد و لبنان و عراق در جایگاه سوم ایستادند.


 


کانچو سیفو مگینس، ریاست سازمان سبک‌های آزاد کاراته جهان(WKO) به همراه “ماسایاسو سوگی‌هارا”، “یوتاکا ایچی کاوا” و “جوینیور مگینس”، استادان جهانی سبک شورین کمپو کای کان در این مسابقات حضور داشتند.


 


تیم منتخب افغانستان با حضور ۳ کاراته‌کار از داخل کشور و ۲۸ بازیکن مهاجر در ایران، به سرپرستی شیهان سید مهدی حسین‌زاده، نماینده سبک‌های آزاد کاراته مهاجرین کل ایران و خانم نیلوفر مرادی، نماینده بانوان در آن حضور داشت.


 


حسین‌زاده در پایان این مسابقات به خبرنگار آوا گفت: “تیم ملی افغانستان بازهم افتخار آفرینی کرد. این تیم منتخب متشکل از ۳ کاراته کار از افغانستان و ۲۸ بازیکن مهاجر در بخش آقایان و بانوان، با کسب ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۷ مدال برنز، مقام نایب قهرمانی مسابقات بین‌المللی سبک شورین کمپو کای کان را به دست آوردند”.


 


این در حالی است که شیهان سید مهدی حسین‌زاده به عنوان داور افغانستانی، فینال مسابقات بین‌المللی تهران را قضاوت کرد. علاوه بر حسین‌زاده، دو داور خوب دیگر کشور در این تورنمنت به قضاوت پرداختند. شیهان غلام‌رضا سعادتی، مسول کمیته داوران سبک‌های آزاد کاراته افغانستان و خانم فاطمه احمدی، مسئول کمیته داوران بانوان افغانستان، دو داور افغانستانی در این مسابقات بودند.


 


در پایان این مسابقات، شیهان سید مهدی حسین‌زاده از بین ۲۵ داور این مسابقات، توسط کانچو سیفو، ریاست سازمان جهانی سبک‌های آزاد کاراته(wko) و رییس جهانی سبک شورین کمپو کای کان، به عنوان بهترین داور برای مسابقات سبک‌های آزاد کاراته جهان در جاپان انتخاب شد. حسین‌زده می‌گوید که این انتخاب افتخار بزرگی دیگر برای افغانستان است و او با هزینه شخصی به این مسابقات اعزام می‌شود.


 


در اختتامیه این تورنمنت بزرگ، قبل از فینال شکستن اجسام سخت توسط شیهان سید مهدی حسین‌زاده، نماینده افغانستان انجام شد .


 

اسامی مدالآوران تیم منتخب افغانستان به شرح زیر میباشد :

بانوان:


ـ مریم صداقت، مدال طلا، منفی ۳۰ کیلوگرام، نونهال


ـ محبوبه بناری، مدال نقره، مفید ۴۰ کیلوگرام، نوجوانان


ـ فاطمه مرزقی، مدال برنز، منفی ۴۵ کیلوگرام، نوجوانان


ـ آریانا صداقت، مدال برنز، منفی ۲۵ کیلوگرام، نونهالان


ـ خدیجه حسین‌زاده، مدال برنز، منفی ۵۵ کیلوگرام، جوانان


 

آقایان:


ـ یونس صادقی، مدال طلا، کاتا، جوانان


ـ رحمت انصاری، مدال طلا، منفی ۶۰ کیلگرام، نوجوانان


ـ وحید رضایی، مدال نقره، کاتا، جوانان


ـ امیر حسین رشیدی، مدال نقره، منفی ۵۵ کیلوگرام، جوانان


ـ نبی ابراهیمی، مدال برنز، منفی ۵۵ کیلوگرام، جوانان


ـ علی احمدی، مدال برنز، منفی ۷۵ کیلگرام، نوجوانان


ـ محمد حسین حسینی، مدال برنز، منفی ۶۰ کیلوگرام، نوجوانان


ـ پوریا فیضی، مدال برنز، اپن نوجوانان


 


این در حالی است که به گفته شیهان سید مهدی حسین‌زاده، سرپرست تیم منتخب افغانستان، حضور در این مسابقات نزدیک به ۱۵ میلیون تومان هزینه داشته که تمام این هزینه‌ها با یک مقدار ورودی مسابقات بازیکنان، مابقی توسط او پرداخت شده است.


 


وی با انتقاد از مسئولین ورزش کشور و در رأس آن، ریاست کمیته ملی المپیک و فدراسیون کاراته افغانستان، از آن‌ها خواست تا از این قهرمانان خوب کاراته کشور حمایت کنند و برای آن‌ها، به دور از مسائل قوم‌پرستی و نژاد، مراسم تجلیل برگزار نمایند.

شنبه ۲ سنبله ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸

کد مطلب: ۱۹۰۴۶۳

کپی متن خبر در کلیپ برد انجام شد

نام شما

آدرس ايميل شما

نظر شما *

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا