مقامات افغانستان و چین درباره مبارزه مشترک با تروریسم توافق کردند

افغان رادیو، کابل: دومین نشست کمیسیون امنیتی افغانستان و چین روز سه‌شنبه، هشتم اسد، با محوریت بحث درباره مبارزه مشترک با تروریزم در کابل برگزار شد.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی با اعلام این خبر گفته است که ریاست مشترک این نشست را عتیق‌الله نوشیر معاون مشاور امینت ملی کشور و چینگ گیوپنگ معین وزارت امور خارجه چین برعهده داشتند.

مقامات افغان و چین در دومین نشست کمیسیون امنیتی دو کشور درباره وضعیت جاری امنیتی در افغانستان گفت‌وگو و از یک سلسله تهدیدات مشترک یادآوری کرده‌اند.

طبق نامه خبری دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی، دو طرف در این نشست روی مبارزه مشترک بر ضد تروریسم، مواد مخدر و بعضی از تهدیدات دیگر توافق کردند.

به همین شکل، مقامات افغانستان و چین در دومین نشست کمیسیون امنیتی دو کشور توافق کردند به امور نهایی‌سازی اسناد موجود در مورد روابط دوجانبه سرعت ببخشند.

هم‌چنان توافق شده است که نشست‌های کمیسیون امنیتی افغانستان و چین به منظور هماهنگی بهتر بین دو کشور ادامه پیدا کند.

نخستین نشست کمیسیون امنیتی افغانستان و چین در ماه نوامبر پارسال در بیجینگ برگزار شده بود.

مرز مشترک افغانستان و چین در واخان بدخشان به ۷۶ کیلومتر می‌رسد. چین چند سال پیش وعده شده بود به منظور مهار تهدیدات امنیتی در امتداد مرز مشترک دو کشور در واخان یک لوای کوهی از نیروهای افغان را ایجاد و حمایت مالی می‌کند. اما به دلایل نامعلومی، این طرح تا کنون عملی نشده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن