رویدادهای داخلی

سه ماین‌ساز پاکستانی عضو گروه داعش در ننگرهار کشته شدند

افغان رادیو، کابل: در نتیجه یک عملیات ویژه و هدفمند نیروهای قطعات ویژه امنیت ملی در مربوطات ولسوالی مهمند‌دره ولایت ننگرهار، سه ماین‌ساز گروه داعش کشته شده‌اند. ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که این اعضای گروه داعش، شهروندان پاکستان بوده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی در خبرنامه‌ای که روز دوشنبه، هفتم اسد، نشر کرده، از این افراد به نام‌های خاکسار، عمر و قاری نام‌ برده است. این ریاست گفته است که این سه نفر مسوولیت ساخت‌وساز ماین‌ را در ولایت ننگرهار برای گروه «تروریستی» داعش به عهده داشتند. در این عملیات نیروهای امنیت ملی یک فرد مشکوک نیز بازداشت شده است.

ننگرهار یکی از ولایت‌های ناامن است. در سال‌های اخیر گروه داعش در این ولایت به شکل گسترده‌ای فعال بوده است. این گروه ننگرهار را «پایتخت شاخه‌ی خراسان» خود می‌خواند.

مسوولان محلی ولایت ننگرهار روز یک‌شنبه، ششم اسد، پایان حضور گروه داعش و طالبان در ولسوالی چپرهار این ولایت اعلام کردند. هرچند پیش از آن محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، طی سفری به ولایت ننگرهار شکست گروه داعش را اعلام کرده بود، اما دیده می‌شود که این گروه در برخی از ولسوالی‌های این ولایت فعالیت دارد.

نیروهای امریکایی در سال ۱۳۹۶ برای نخستین‌بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در ننگرهار استفاده کرد. این بمب ۱۰ تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را بر گروه داعش وارد کرده است. در نتیجه پرتاب مادر بمب‌ها نزدیک به ۹۰ جنگ‌جوی داعش کشته شدند.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن