آمار تلفات حمله بر روند سبز: ۲۰ کشته و ۵۰ زخمی

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله شمار تلفات حمله دیروز بر دفتر «روند سبز» متعلق به امرالله صالح، معاون اول دسته انتخاباتی «دولت‌ساز» را ۲۰ کشته و ۵۰ زخمی اعلام کرده است. در میان کشته‌گان چهار نظامی و ۱۶ غیرنظامی شامل‌اند. هم‌چنان در این رویداد هفت نظامی و ۴۳ غیرنظامی زخمی شده‌اند.

این حمله حوالی ساعت ۴:۴۰ عصر روز یک‌شنبه، ششم اسد، در چهارراهی شهید از مربوطات حوزه چهارم پولیس انجام شد و تا ساعت ۱۰:۵۰ یک‌شنبه‌شب ادامه یافت. این حمله توسط دست‌کم چهار مهاجم و با استفاده از یک موتر بمب‌گذاری شده اجرا شده است. مهاجمان پس از انفجار موتر بمب‌گذاری شده، به ساختمان دفتر روند سبز وارد و با پولیس درگیر شدند، جایی که امرالله صالح در آن حضور داشت. پولیس کابل می‌گوید که هدف این حمله امرالله صالح بوده است، اما او از این حمله جان سالم به در برده و آسیب ندیده است. هرچند در تصاویری که از آقای صالح به نشر رسیده، زخم سطحی بر بدن او دیده می‌شود.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله روز دوشنبه، هفتم اسد، گفته است که در لحظات نخست این حمله نیروهای قطعه ۲۲۲ به محل حادثه رسیدند و با مهاجمان درگیر شدند. به گفته او، این نیروها در جریان درگیری ۱۵۰ غیرنظامی را که در محل رویداد گیر مانده بودند، نجات داده‌اند.

پیش‌تر وزارت صحت عامه اعلام کرده بود که در این حمله دو نفر کشته و ۲۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

حمله بر دفتر روند سبز که تاکنون مسوولیت آن را فرد و یا گروهی برعهده نگرفته است، از سوی ارگ ریاست جمهوری، ریاست اجرایی، دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در کابل و شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری محکوم شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن