نیروهای خیزش مردمی نُه عضو پاکستانی داعش را در اچین ننگرهار کشتند

افغان رادیو، کابل: نُه شهروند پاکستانی عضو گروه داعش در پی درگیری با نیروهای خیزش مردمی در مربوطات ولسوالی اچین ولایت ننگرهار کشته شده‌اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به روزنامه افغان رادیو گفت که این درگیری دوشنبه‌شب گذشته در روستای «باندر خوله» از مربوطات ولسوالی اچین به وقوع پیوسته است.

به گفته‌ی او، این نُه عضو گروه داعش باشنده‌گان منطقه «اورکزی و باجور» پاکستان بودند و تحت رهبری احسان‌الله از قوماندانان این گروه فعالیت می‌کردند.

از جانب دیگر، سخنگوی والی ننگرهار گفت که در این درگیری چهار نیروی خیزش مردمی زخمی شده‌اند. به گفته او، زخمیان به شفاخانه حوزه‌ای شهر جلال‌آباد منتقل شده‌اند. 

ننگرهار یکی از ولایت‌های ناامن است. در سال‌های اخیر گروه داعش در این ولایت به شکل گسترده‌ای فعال بوده است. این گروه ننگرهار را «پایتخت شاخه‌ی خراسان» خود می‌خواند.

نیروهای امریکایی در سال ۱۳۹۶ برای نخستین‌بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در ننگرهار استفاده کرد.

این بمب ۱۰ تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را بر گروه داعش وارد کرده است. در نتیجه پرتاب مادر بمب‌ها نزدیک به ۹۰ جنگ‌جوی داعش کشته شدند.

هرچند مقام‌های حکومتی بارها از نابودی گروه داعش در ننگرهار سخن گفته‌اند، اما دیده می‌شود که جنگ‌جویان این گروه به شمول اعضای خارجی آن در ننگرهار حضور دارند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن