اصابت هاوان در ولسوالی خواجه ‌سبزپوش فاریاب جان چهار غیرنظامی را گرفت

افغان رادیو، کابل: مسوولان امنیتی و محلی ولایت فاریاب می‌گویند که در نتیجه حمله‌ راکتی گروه طالبان بر ولسوالی خواجه ‌سبزپوش ولایت فاریاب چهار غیرنظامی کشته و ۳۶ غیرنظامی دیگر زخم برداشته‌اند.

عبدالکریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب به روزنامه افغان رادیو گفت که گروه طالبان حوالی ساعت ۶:۰۰ بامداد روز جمعه، چهاردهم سرطان بر مرکز ولسوالی خواجه سبزپوش یک رشته حمله‌های راکتی را انجام داد که در نتیجه آن به غیرنظامیان تلفات وارد شده است. او افزود که در نتیجه اصابت این هاوان‌ها و راکت‌ها در «جمعه‌ بازار» این ولسوالی چهار نفر کشته و ۳۶ نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

یورش شمار تلفات در این رویداد را ابتدایی خواند و گفت که ممکن در آن تغییرات بیاید. به گفته او، زخمیان این رویداد به شفاخانه منتقل شده‌اند، اما وضعیت صحی۱۰ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

سخنگوی پولیس فاریاب هم‌چنان گفت که درگیری در ولسوالی خواجه‌سبزپوش جریان دارد و تاکنون پایان نیافته است.

طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

ولایت فاریاب در شمال کشور در سال‌های اخیر دستخوش یک سلسه ناامنی‌های گسترده بوده است. افزون بر فعالیت گروه طالبان در مربوطات این ولایت، حضور جنگ‌جویان گروه داعش نیز در این ولایت گزارش شده است.

در نتیجه جنگ‌هایی که در سال‌های اخیر در ولایت فاریاب به وقوع پیوسته، صدها خانواده آواره شده‌اند.

در این ولایت افزون بر جنگ و درگیری، در سال‌های اخیر بارها از اختطاف، محاکمه صحرایی زنان و هم‌چنان فروش زنان و کودکان و وقوع قضایایی از این دست، گزارش شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن