رویدادهای داخلی

نماینده آلمان: محل برگزاری نشست بین‌الافغانی صلح دوحه است

افغان رادیو، کابل: نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان گفته است که محل برگزاری نشست بین‌الافغانی صلح، دوحه، پایتخت قطر است. این نشست قرار است که هفته آینده با میزبانی «آلمان- قطر» برگزار شود.

مارکس پوتزل، نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان، روز سه‌شنبه، یازدهم سرطان در بیانیه‌ای در مورد برگزاری نشست بین‌الافغانی صلح، توضیح داده است. او گفته است آلمان و قطر به عنوان بخشی از تلاش‌های‌شان برای حمایت از روند صلح افغانستان، نشست بین‌الافغانی صلح را در «۷-۸» ماه جاری میلادی در دوحه میزبانی می‌کند. 

به گفته او، افغانستان در لحظه‌ای بحرانی قرار دارد از فرصت پیش آمده برای برقراری صلح استفاده کند. نماینده آلمان برای افغانستان و پاکستان، گفت‌وگوهای مستقیم بین‌الافغانی برای تأمین صلح و قطع جنگ مهم توصیف کرده و گفته است که تنها افغان‌ها حق تعیین و تصمیم‌گیری در مورد آینده‌شان را دارند و نشست بین‌الافغانی صلح می‌تواند چنین فرصتی را در اختیار همه افغان‌ها قرار دهد.

او هم‌چنان گفته است که اشتراک‌کننده‌گان نشست بین‌الافغانی تنها به نماینده‌گی از خودشان شرکت خواهند کرد.

مارکس پوتزل هم‌چنان اظهار امیدواری کرده است که این نشست به ایجاد فضای اعتماد میان طرف‌های صلح و مردم افغانستان منجر شود و نیز اجماع همه مردم افغانستان را برای برقراری صلح تقویت کند.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان پیش‌تر گفته بود که آلمان و قطر برای میزبانی از گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در روزهای ۷- ۸ ماه جاری میلادی توافق کرده‌اند. او اما در مورد مکان این نشست وضاحت نداده بود.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن