عربستان از رهگیری دو پهپاد حوثی‌ها خبر داده است

ائتلاف به رهبری عربستان در جنگ یمن می‌گوید که دو هواپیمای بدون سرنشین شبه‌نظامیان حوثی را که مناطق جنوبی این کشور را هدف قرار داده بودند، رهگیری کرده‌است.

صدای امریکا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان گزارش داده است که یکی از پهپادها جیزان و دیگری منطقه عسیر، هر در جنوب این کشور و در نزدیکی مرز با یمن، را هدف قرار داده بودند.

ائتلاف به رهبری ریاض گزارشی در مورد خسارت‌های مالی یا جانی احتمالی ارائه نکرده ‌است.

از سوی دیگر شبکه المسیره، وابسته به حوثی‌ها، مدعی شده که پهپادها به فرودگاه‌‌های جیزان و ابها حمله کرده‌اند.

هر دو فرودگاه در هفته‌های گذشته به‌طور مداوم هدف حملات حوثی‌ها قرار داشت. این حملات تا کنون دست‌کم یک کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشته ‌است.

عربستان سعودی بارها ایران را متهم به ارسال سلاح و تجیهزات به شبه‌نظامیان حوثی کرده‌ است. ایران این اتهام را رد کرده، هرچند پنهان نمی‌کند که حامی حوثی‌هاست.

سازمان ملل متحد در گزارش تازه‌ای گفته است که برخی تجهیزات و ادوات نظامی کشف‌شده در یمن و نیز یک کشتی حامل سلاح که امارات متحده عربی سال پیش آن را کشف کرد، با جنگ‌افزارهای ساخت ایران مطابقت دارد.

عربستان در عین حال، از جمله از سوی سازمان ملل متحد، با انتقادهای گسترده در مورد حملات مرگبار به غیرنظامیان در یمن روبه‌رو است.

سال پیش سازمان ملل گفته بود که طرف‌های درگیر در بحران یمن به احتمال بسیار زیاد، مرتکب جنایت جنگی و نقض قوانین انسانی و بین‌المللی شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن