دندان‌تیزی طالبان برای شش ولسوالی غربی غور

افغان رادیو، هرات: اداره‌ی محلی غور و برخی از فعالان رسانه‌ای این ولایت از تجمع طالبان به هدف سقوط دادن شش ولسوالی در غرب این ولایت خبر می‌دهند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور می‌‌گوید که شمار زیادی از جنگ‌جویان طالبان از ولایت‌های غور، بادغیس، هرات، فراه و هلمند در نزدیکی‌های مراکز ولسوالی‌های غربی این ولایت تجمع کرده‌اند، اما نیروی کافی امنیتی به شمول نیروی هوایی برای سرکوب طالبان حضور دارند.

سخنگوی والی غور در گفت‌وگو با روزنامه‌ی افغان رادیو می‌گوید که از مجموع شش ولسوالی زیر تهدید طالبان، سه ولسوالی تیوره، شهرک و تولک، در خط قرمز تهدید قرار دارند.

در همین حال معروف سعیدی، از خبرنگاران محلی در غور به نقل از منابع دولتی محلی گزارش داده که در حال حاضر تنها نیروهای خیزش مردمی با گروه طالبان می‌جنگند و نیروی دولتی تا کنون برای سرکوب طالبان به این ولسوالی‌‌ها فرستاده نشده است.

محمدرفیق اعلم، ولسوال تولک و سلیمان یوسفی، ولسوال تیوره می‌گویند، در چند شبانه‌روز گذشته در ولسوالی‌های تولک و شهرک این ولایت، هشت تن از نیروهای خیزش مردمی کشته و ۲۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.

فعالان مدنی غور هم هشدار می‌دهند، اگر به وضعیت امنیتی ولسوالی‌های غربی این ولایت رسیده‌گی نشود،‌ شماری از این ولسوالی‌ها به دست طالبان سقوط خواهند کرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن