برای کودکان پرورشگاه‌ها حساب بانکی ساخته می‌شود

افغان رادیو، کابل: وزارت کار و امور اجتماعی از امضای تفاهم‌نامه‌ای تازه خبر داده است که بر اساس آن به هر کودک بی‌سرپرست در پرورشگاه‌ها حساب بانکی جداگانه ساخته می‌شود. این تفاهم‌نامه میان مسوولان این وزارت و بانک ملی روز شنبه، هشتم سرطان، به امضا رسید.

سید‌انور سادات، سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، هنگام امضای این تفاهم‌نامه گفت که با ایجاد حساب‌های بانکی برای هر کودک بی‌سرپرست، کمک‌هایی مالی که به این کودکان تعلق می‌گیرد، در حسابات‌شان ذخیره می‌شود و پس از اکمال سن هژده‌ساله‌گی در اختیارشان قرار خواهد گرفت. به گفته او، هدف این برنامه فراهم‌سازی زمینه استقلال مالی برای کودکان بی‌سرپرست در پرورشگاه‌ها است تا بتوانند پس از ورودشان به جامعه به صورت مستقل زنده‌گی کنند.

 از جانب دیگر، وزارت کار و امور اجتماعی ۱۷ توافق‌نامه دیگر به ارزش ۶۳ میلیون افغانی را با اداره‌های مختلف برای بهبود وضعیت کودکان بی‌پرست به امضا رساند.

سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی هدف از امضای این توافق‌نامه‌ها را فراهم‌سازی زمینه آموزش و ارایه خدمات بهتر به کودکان بی‌سرپرست در پرورشگاه‌ها عنوان کرد. او از نهادهای طرف قرارداد خواست تا به مفاد این توافق‌نامه‌ها عمل کنند.

هرچند تاکنون آمار دقیقی از کودکان بی‌سرپرست در پرورشگاه‌ها وجود ندارد، اما بر اساس معلومات وزارت کار و امور اجتماعی در ۴۷ پرورشگاه دولتی و خصوصی حداقل ۱۰ هزار کودک بی‌سرپرست نگه‌داری می‌شوند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا