رویدادهای داخلی

عبدالله خواهان رسیده‌گی به شکایت‌ها درباره مداخله در امور کارکنان انتخاباتی شد

افغان رادیو، کابل: رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که باید به شکایت‌ها در زمینه مداخله در امور کارکنان انتخاباتی رسیده‌گی شود.

به تازه‌گی مولانا محمدعبدالله، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات، حلقاتی را در اطراف رییس جمهور به مداخله در امور استخدام کارکنان انتخاباتی متهم کرده است.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی که روز سه‌شنبه، چهارم سرطان از یک مرکز نام‌نویسی تقویتی در لیسه نادریه از مربوطات ناحیه دوم شهر کابل، بازدید می‌کرد، با اشاره ضمنی به اتهام مطرح شده علیه حلقاتی در ارگ ریاست جمهوری، گفت که شکایت‌هایی درباره مداخله در امور کمیسیون مستقل انتخابات وجود دارد و از سوی کمیشنران این کمیسیون  نیز رسانه‌ای شده است و باید به آن رسیده‌گی شود. او در عین حال گفت که هیچ کسی از آدرس ریاست اجرایی در کار کمیسیون مستقل انتخابات مداخله نکرده است، اما درباره مداخله دیگران شکایت وجود دارد.

 رییس اجرایی هم‌چنان گفت که کمیسیون‌های انتخاباتی مسوولیت بزرگی را بر دوش دارند و باید مستقلانه عمل کنند. به گفته‌ی عبدالله در صورتی که مشکلات انتخابات گذشته  تکرار شود، کشور به بحران خواهد رفت.

از جانب دیگر، رییس اجرایی از کم‌رنگ بودن آگاهی عامه در روند نام‌نویسی تقویت ابراز تأسف کرد و گفت که مردم هنوز آگاهی پیدا نکرده‌اند که در صورت اشتباه بودن و یا ثبت نشدن نام‌شان در فهرست رأی‌دهنده‌گان، به مراکز رأی‌دهی مراجعه کنند. با وجودی که تنها سه روز دیگر تا پایان روند نام‌نویسی تقویتی باقی مانده است، عبدالله عبدالله سومین نفری بود که در لیسه نادریه برای بررسی نامش در فهرست رأی‌دهنده‌گان مراجعه کرده بود.

او از شهروندان خواست تا در فرصت باقی‌مانده به مراکز نام‌نویسی بروند و از ثبت بودن نام‌شان اطمینان یابند.

رییس اجرایی هم‌چنان از چگونه‌گی ترتیب نام‌ها در فهرست رأی‌دهنده‌گان نیز شکایت کرد و گفت که به جز ترتیب الفبا هیچ کارشیوه درست دیگر برای یافتن‌ نامه‌ها ایجاد نشده است. عبدالله عبدالله در روز رأی‌دهی برای انتخابات پارلمانی در ۲۸ میزان سال پس از ۴۰ دقیقه انتظار موفق نشده بود نامش را در فهرست رأی‌دهنده‌گان پیدا کند.

رییس اجرایی گفت که در دیدار با اعضای کمیسیون مستقل انتخابات مشکل چگونه‌گی درج نام‌ها را با آن‌ها در میان می‌گذارد و پیشنهاد خواهد کرد تا جدول‌ها ثبت شده‌ی مراکز را به صورت چاپی و یا آن‌لاین در اختیار مردم قرار دهند.

روند نام‌نویسی تقویت رأی‌دهنده‌گان در هژدهم جوزا آغاز شد. این روند قرار است در ۳۳ ولایت تا ۸ سرطان ادامه یابد. هم‌زمان با آن روند نام‌نویسی سراسری در ولایت غزنی نیز آغاز شده است.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن