کلوب شبانه «وایت» در جده پیش از افتتاح تعطیل شد

کلوب شبانه «وایت» که قرار بود از پنج‌شنبه ۲۳ جوزا در عربستان آغاز به کار کند، پیش از افتتاح، تعطیل شد.

یورونیوز گزارش داد که شرکت کلوب‌های معروف و جهانی «وایت» که مقر آن در دبی است، قصد داشت اولین کلوب خود در عربستان را در شهر جده افتتاح کند و قرار بود نی-یو، خواننده امریکایی در شب افتتاح به اجرای برنامه بپردازد.

این شرکت هم‌چنین برای هم‌آهنگی فعالیت‌های کلوب خود با قوانین کشور به ‌شدت محافظه‌کار و مذهبی عربستان، علاوه بر تبلیغ این کلوب به عنوان یک «دیسکوی حلال» و «بار فوق‌العاده لوکس» (high-end café)، نوشیدن الکل را نیز در آن ممنوع کرده بود.

با این وجود راه‌اندازی چنین کلوبی، انتقادات بسیاری را به همراه داشت و طی یک ماه گذشته در شبکه‌های اجتماعی کاربران عربستانی به دو دسته بزرگ موافق و مخالف تقسیم شده بودند.

در حالی که برخی کاربران راه‌اندازی چنین کلوبی را نقض قوانین اسلامی می‌دانستند، دیگران با ایجاد هشتگ «دیسکو در جده» از برنامه‌های سرگرم‌کننده‌ای که پس از ولی‌عهدی محمد بن سلمان اجرای آن‌ها در دستور کار دولت عربستان قرار گرفت، دفاع می‌کردند.

اگرچه مقامات عربستان با فعالیت «فصلی» این کلوب یعنی فعالیت آن تنها در زمان برگزاری جشنواره‌ها در شهر جده موافقت کرده بودند، اما در نهایت فشار محافظه‌کاران باعث شد که ابتدا صفحه اینستاگرام این کلوب در عربستان تعطیل شود و سپس سازمان سرگرمی و تفریح سعودی در بیانیه‌ای اعلام کند که یک پرونده تحقیق درباره این کلوب باز شده است تا موضوع «نقض رویه‌های قانونی» توسط کلوب و «نداشتن مجوز» بررسی شود.

در بیانیه هم‌چنین آمده است که مقامات عربستان، مجوزی را برای برنامه‌ای دیگر صادر کرده بودند، اما پیمانکار این کلوب از مزایای این مجوز استفاده کرده تا دست به نقض جدی و غیرقابل قبول قوانین بزند.

نی-یو، خواننده امریکایی نیز در یک پیام اینستاگرامی اعلام کرد که زمانی از تعطیلی این کلوب باخبر شده است که برای اجرای برنامه رهسپار عربستان شده بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن