حمله گروه طالبان بر ولسوالی اشکمش تخار عقب زده شد

افغان رادیو، کابل: مقام‌های محلی تخار می‌گویند که نیروهای امنیتی حمله گسترده و تهاجمی گروه طالبان بر ولسوالی اشمکش این ولایت را عقب زده‌اند. جواد هجری، سخنگوی والی تخار می‌گوید که گروه طالبان در این حمله ۲۰ کشته و بیش از ۳۰ زخمی متحمل شده است.

سخنگوی والی تخار، روز یک‌شنبه، بیست‌وششم جوزا به روزنامه افغان رادیو گفت که جنگ‌جویان گروه طالبان روز گذشته به قصد تصرف ولسوالی اشکمش حمله کردند که با اعزام نیروهای کماندو این حمله عقب زده شده است.

به گفته هجری، درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان حوالی ساعت ۴:۰۰ بامداد روز یک‌شنبه پایان یافته است. او هم‌چنان گفت که در جریان درگیری به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده است اما چهار غیرنظامی کشته شده‌اند. جواد هجری هم‌چنان زخمی شدن سه غیرنظامی دیگر را در این درگیری تأیید کرد.

ولایت تخار در بخش شمالی در این اواخر دست‌خوش یک سلسله ناامنی‌های گسترده شده است. هفته گذشته گروه طالبان بر ولسوالی خواجه‌غار این ولایت حمله کرده بود. مقام‌های محلی تأیید کردند که طالبان برای ساعاتی بازار این ولسوالی را تصرف کرده بودند. این ولسوالی پس از اعزام نیروهای حمایتی روز پنج‌شنبه هفته گذشته دوباره از نزد طالبان گرفته شد. به دنبال آن یک هیأت متشکل از نهادهای امنیتی به رهبری اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی به این ولایت سفر کرده و ضمن بررسی وضعیت امنیتی این ولایت به مردم تخار وعده داد که در بخش تأمین امنیت ولسوالی‌های تخار توجه خواهد شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا