دستور بازداشت یک پولیس مردم‌آزار در برابر سفارت پاکستان صادر شد

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله دستور بازداشت یک پولیس مردم‌آزار در شهر کابل را صادر کرد.

در ویدیویی که به تازه‌گی در شبکه‌های اجتماعی از صحنه مردم‌آزاری این پولیس نشر شد، حکایت از برخورد خشونت‌بار و غیرحرفه‌ای این سرباز با مردم دارد.

وزارت امور داخله، محل ماموریت این سرباز را سفارت پاکستان در کابل اعلام کرده است.

در ویدیو مشاهده می‌شود که این سرباز با مراجعین سفارت پاکستان با خشونت رفتار می‌کند و از جمله یک مرد کهن‌سال را با زور نقش زمین می‌کند. زمان ضبط دقیق این ویدیو روشن نیست.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، با تأیید صحت این ویدیو به روزنامه افغان رادیو گفت که این منسوب پولیس شناسایی شده است و به زودی به پنجه قانون سپرده خواهد شد.

او افزود: «به بخش‌های مربوط به صورت جدی دستور داده شده تا آن منسوب پولیس را که در پیش روی سفارت پاکستان چند تن از هم‌وطنان ما را مورد ضرب و شتم قرار داده است، بازداشت کنند.»

وزارت امور داخله دستور بازداشت یک پولیس مردم‌آزار در شهر کابل را صادر کرد

سخنگوی وزارت امور داخله تأکید کرد که پس از این صفوف نیروهای پولیس از وجود کسانی که از یونیفورم نظامی سوء استفاده می‌کنند، پاک خواهد شد.

سفارت پاکستان در کابل روزانه صدها مراجعه‌کننده دارد. بارها از بدرفتاری پولیس با مراجعین این سفارت و اخاذی در این سفارت شکایت شده است. در مواردی پولیس نیز در اخاذی از مراجعین سفارت پاکستان متهم شده است. در پیوند به این شکایت‌ها باری وزارت امور داخله دستور انفکاک تمام کارمندان امنیتی سفارت پاکستان را نیز صادر کرده بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن